pl en

Wojtek Cugowski

Biografia

Ceniony   w   branży   muzycznej   gitarzysta, multinstrumentalista, wokalista obdarzony niezwykle melodyjnym głosem, kompozytor, autor tekstów, aranżer, znawca i wielbiciel rasowego rocka.

W 2001 roku Wojtek Cugowski z bratem Piotrem stworzyli grupę Bracia i przez kolejne 17 lat, to właśnie ten zespół stał się muzycznym priorytetem Wojtka. Połączenie mocnych rockowych riffów z melodyjnym graniem przyniosło grupie wiele nagród i przebojów, a także trzy autorskie płyty, z których ostatnia „Zmienić zdarzeń bieg”, pokryła się złotem i platyną.

Przez ostatnie trzy lata bracia dzielili scenę z ojcem, Krzysztofem Cugowskim. Ich współpraca zaowocowała przebojową płytą „Zaklęty krąg” i wielomiesięczną trasą koncertową. Jej zwieńczeniem było, wydane w minionym roku, koncertowe DVD i CD pod tytułem „Ostatni raz”.

W swojej muzycznej historii Wojtek współpracował z wieloma uznanymi artystami, zespołami i wykonawcami. Znaleźli się się wśród nich: Jan Borysewicz, Marek Raduli, Dariusz Kozakiewicz, Robert Chojnacki, Wojciech Hoffmann, Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz, Mietek Jurecki, Marek Biliński, Leszek Cichoński, Tomasz Torres, Adam Sztaba, Budka Suflera, TGD, Gospel Rain, a także wielkie zagraniczne gwiazdy: Doogie White (Rainbow, Michael Schenker, Yngwie Malmsteen), Vinny Appice (Black Sabbath, Heaven & Hell, DIO), Marco Mendoza (Thin Lizzy, Whitesnake) oraz Doug Pinnick (King’s X).

 

Po sukcesach Braci i przebojowej trasie projektu CUGOWSCY, Wojtek postanowił wrócić do korzeni i ponownie stanąć na scenie jako wokalista. Tak zrodziła się najnowsza odsłona jego scenicznej działalności. „Wojtek Cugowski z zespołem”, to band który gwarantuje najwyższą muzyczna klasę, podróż do wysmakowanych dźwięków połączonych z niezwykłym wokalem i charyzmą frontmana.

Wojtek ze znawstwem i lekkością balansuje między stylowym rockiem i bluesowymi klimatami. Prezentuje mistrzowskie, gitarowe riffy w towarzystwie rasowego groove, o który dbają instrumentaliści z zespołu Bracia. Niezwykły miks muzycznej klasy z rockową energią wieloletnich scenicznych przyjaciół jest gwarantem koncertów na najwyższym poziomie, które zadowolą nawet najbardziej wyrobionych słuchaczy.

Kontakt

MANAGEMENT

Maciej Durczak – manager
kontakt z mediami
tel. +48 602 240 548
email: durczak@rockhouse.pl

Andrzej “Dyzio” Król  – tour manager
booking terminów, szczegóły organizacyjne i techniczne
tel. +48 602 605 503
e-mail: dyzio@rockhouse.pl

Zobacz wszystkie

Teledyski

Dyskografia

CUGOWSCY – “OSTATNI RAZ”

CUGOWSCY – “ZAKLĘTY KRĄG”

Bracia – “Zmienić zdarzeń bieg. Platynowa edycja”

BRACIA – “ZAPAMIĘTAJ”

BRACIA – “Tribute to Queen”

BRACIA – “FOBROCK”