06.10.2013

Ania Wyszkoni wspiera Zaczytanych

Już 7 października wspólnie z ogólnopolską kampanią ZACZYTANI Ania wyczaruje uśmiech na twarzach dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. J.Gromkowskiego we Wrocławiu. Celem kampanii Zaczytani jest stworzenie na oddziałach dziecięcych w całej Polsce społecznych bibliotek.

Zaczytani mają już na swoim koncie 5 szpitali, a wrocławski szpital będzie kolejnym, w którym powstanie biblioteka dla dzieci. Dzięki kampanii Zaczytani każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział, otrzyma książkę, którą będzie mogło zabrać do domu. W ten sposób dzieci i młodzież choć na chwilę będą mogły oderwać się od choroby. Zaczytani pragną rozbudzić w najmłodszych miłość do czytania i szacunek do książek. Kampanię Zaczytani Patronatem Honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska. Akcję wspierają wydawnictwa, księgarnie, osoby prywatne. Każdy może włączyć się do kampanii Zaczytani, oddając książkę czy organizując zbiórkę wśród znajomych.

Wszystkie szczegóły akcji są dostępne na stronie www.zaczytani.org. A w poniedziałkowym Dzień Dobry TVN relacja z otwarcia biblioteki we Wrocławiu z udziałem Ani Wyszkoni.