PREMIERA ALBUMU „10” ANNY WYSZKONI

01.12.2023
PREMIERA ALBUMU „10” ANNY WYSZKONI

Dziś swoją premierę ma długowyczekiwany album „10” Anny Wyszkoni. Ania wraz ze swoim zespołem składa hołd zmarłemu przyjacielowi i artyście, Markowi Jackowskiemu, z którym współpracowała w ostatnich latach jego życia. Tytuł symbolizuje 10 utworów legendarnego artysty w 10 rocznicę Jego odejścia.

Wraz z premierą krążka oddajemy w Wasze ręce teledysk do utworu „Lucciola”.

Album można zamawiać pod linkiem: https://sklep.rockhouse.pl/anna-wyszkoni/

PIOTR CUGOWSKI – NOWY KLIP DO UTWORU „LATARNIK”

24.11.2023
PIOTR CUGOWSKI – NOWY KLIP DO UTWORU „LATARNIK”

“Latarnik” to nowa propozycja zapowiadająca drugi solowy album Piotra Cugowskiego, który ukaże się w 2024 roku.

„Latarnikiem otwieram drugi etap mojej solowej drogi. Celowo wybrałem ten utwór jako pierwszy do szerszego zaprezentowania chcąc dać sygnał moim odbiorcom, że jestem wierny swoim korzeniom i muzycznej tradycji, która we mnie tkwi. Latarnik na pewno nie jest utworem łatwym i lekkim, ale wierzę, że moja publiczność oczekuje ode mnie przede wszystkim rzeczy ważnych i ta myśl towarzyszy mi cały czas podczas tworzenia nowych piosenek” – mówi Piotr o swoim najnowszym singlu.

Teledysk jest już dostępny. Zapraszamy do obejrzenia.

  • Muzyka – Piotr Cugowski
  • Słowa – Wojciech Byrski
  • Produkcja muzyczna – Wojtek Olszak
  • Mix – Wojtek Olszak w Woobie Doobie Studios
  • Wokal – Piotr Cugowski
  • Gitara – Jarosław Chilkiewicz
  • Bas – Wojtek Karel
  • Perkusja – Tomasz Nawrocki
  • Instrumenty klawiszowe – Borys Sawaszkiewicz
  • Fortepian, hammond, synclavier – Wojtek Olszak
Premiera singla „LUCCIOLA”

24.11.2023
Premiera singla „LUCCIOLA”

Album „10” Anny Wyszkoni poświęcony Markowi Jackowskiemu ukaże się 1 grudnia, a już dziś od północy jeden z najważniejszych dla Ani utworów, Lucciola, znajdziecie we wszystkich serwisach streamingowych.

Zapraszamy do słuchania.

MAŁGORZATA OSTROWSKA WŚRÓD GOŚCI KONCERTU „ZROZUMIEĆ ŚLĄSK 2”

23.11.2023
MAŁGORZATA OSTROWSKA WŚRÓD GOŚCI KONCERTU „ZROZUMIEĆ ŚLĄSK 2”

Kiedy na jednym koncercie pojawią się między innymi: Abradab, Grubson, Gutek, Liroy, L.U.C., Czesław Mozil, O.S.T.R., Małgorzata Ostrowska, Pogodno, Krystyna Prońko, Artur Rojek, Piotr Rogucki i Justyna Święs, to musi być wyjątkowe wydarzenie. A jeśli wystąpią jeszcze Rebel Babel Ensemble & śląskie orkiestry dęte (KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK JasMos, KWK Sośnica, Huta Łabędy i Sosnowiecka Orkiestra Dęta) oraz Kwartet Aukso, Tymoteusz Bies, Karolina Czarnecka, Kapela Fedaków, Ziut Gralak, Matylda / Łukasiewicz, Kasia Moś, Maciej Obara, Pasimito, Jakub Skorupa oraz sztuczna inteligencja, współodpowiedzialna za wizualizacje, to musi to być koncert z cyklu Zrozumieć Śląsk.

„Zrozumieć Śląsk 2” to widowisko, w którym przyszłość wykorzystuje przeszłość, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość.

Sto lat historii, skarby ukryte pod ziemią, trzech cesarzy, trzy powstania, dwie wojny światowe, dwa totalitaryzmy, dwa wielkie kryzysy, przesuwające się granice – jak to wszystko zrozumieć? Najlepiej od razu oddać głos artystkom i artystom.

Spodziewać się utworów związanych z historią regionu, wykreowanych przez artystów, którzy zaznaczyli się na kartach jego historii, a także współczesnych kompozycji, wykonywanych przez artystów spoza Śląska. Będą również wątki instrumentalne, nierzadko wykorzystujące dźwięki prawdziwych maszyn – zapowiadają organizatorzy.

Większość solistów wykona co najmniej po dwa utwory – jeden z własnego repertuaru, drugi to przebój zaaranżowany specjalnie na to wydarzenie. Całość dopełnią animacje stworzone z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która generowała obrazy na podstawie haseł związanych z historią regionu. Dzięki temu zobaczymy jak przyszłość widzi naszą przeszłość.

Główną część wydarzenia podzielono na dziewięć bloków tematycznych. Opowieść zaczyna się jeszcze przed industrializacją regionu. Artyści przeniosą widzów też w czasy Powstań Śląskich, Wielkiego Kryzysu, II Wojny Światowej, mrocznych i radośniejszych chwil czasów powojennych. Nie zabraknie również całkiem współczesnych wątków.

DOMINIK DUDEK GOŚCINNIE W FINALE 14. EDYCJI THE VOICE OF POLAND

21.11.2023
DOMINIK DUDEK GOŚCINNIE W FINALE 14. EDYCJI THE VOICE OF POLAND

W sobotę, 25 listopada finał 14. edycji telewizyjnego talent-show The Voice of Poland. Zanim jednak dowiemy się, kto tym razem uzyska tytułu Najlepszego Głosu w Polsce, podpisze kontrakt z wytwórnią płytową oraz otrzyma 50 tysięcy złotych, na ekranie tradycyjnie zobaczymy laureata poprzedniej edycji – Dominika Dudka.

Emisja na antenie TVP 2 od godz. 20:00 – zapraszamy!

„TESTAMENT” KRYSTIANA OCHMANA JUŻ DOSTĘPNY!

17.11.2023
„TESTAMENT” KRYSTIANA OCHMANA JUŻ DOSTĘPNY!

Wyczekiwany przez fanów drugi album Krystiana Ochmana pt. „Testament” od północy jest już dostępny w serwisach streamingowych i regularnej sprzedaży.

Składa się z 14 utworów – siedem z nich to znane już szerszej publiczności single, które zapowiadały to wydawnictwo. Sam Artysta mówi o „Testamencie”, że jest symbolem zamknięcia pewnego etapu w życiu, zmiany celów i nastawienia, a kompozycje są znacznie bardziej osobiste niż te z debiutanckiej płyty.

Wraz z premierą całego albumu Ochman prezentuje teledysk do tytułowej piosenki „Testament”:

ŚWIĄTECZNE PIOSENKI OD DOMINIKA DUDKA

17.11.2023
ŚWIĄTECZNE PIOSENKI OD DOMINIKA DUDKA

Dominik Dudek już poczuł świąteczny klimat i premierowo zaprezentował dwie nowe piosenki. „December Again” i „Najgorsza świąteczna piosenka na świecie” już w streamingach!

Na YouTube dostępne są także teledysk i lyric video do utworów:

ANNA WYSZKONI W HOŁDZIE MARKOWI JACKOWSKIEMU – ZAPOWIEDŹ ALBUMU „10”

09.11.2023
ANNA WYSZKONI W HOŁDZIE MARKOWI JACKOWSKIEMU – ZAPOWIEDŹ ALBUMU „10”

W maju 2023 r. minęła 10-ta rocznica śmierci Marka Jackowskiego, założyciela zespołu Maanam i jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiej muzyki. Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem składa hołd zmarłemu w 2013 roku przyjacielowi i artyście, z którym współpracowała w ostatnich latach Jego życia. Wraz ze swoim zespołem nagrała album pt. „10”. Tytuł symbolizuje 10 utworów legendarnego artysty w 10. rocznicę Jego odejścia.

Marek Jackowski podczas 30-letniej kariery artystycznej skomponował ponad sto piosenek, z których spora część weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Anna Wyszkoni przy wsparciu znakomitych i uznanych muzyków przygotowała 10 z nich w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Wokalistka wyruszy w trasę koncertową z repertuarem Marka Jackowskiego i Maanamu. Nie zabraknie najważniejszych i najbardziej znanych piosenek artysty, m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „To tylko tango”, „Szare miraże”, „Lucciola”, „Raz Dwa Raz Dwa” czy „Zapytaj mnie o to kochany” i „Czułość proszę”, które Marek Jackowski skomponował specjalnie dla niej. Podczas koncertów wokalistka zaprezentuje znacznie szerszy i bardziej przekrojowy repertuar Jackowskiego i Maanamu.

Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowym albumem „Z cegieł i łez”, który jest jej piątym solowym wydawnictwem. W ciągu 27 lat działalności artystycznej wydała ich łącznie dwanaście. Współpracowała z wieloma polskimi artystami, Marek Jackowski był jednym z najważniejszych na jej muzycznej drodze.

Premiera albumu: 1.12.2023 r. – preorder już w sprzedaży w oficjalnym sklepie Artystki.

DOMINIK DUDEK GWIAZDĄ VII OGÓLNOPOLSKIEGO ŚPIEWANIA BIAŁO-CZERWONYCH PRZEBOJÓW Z RMF FM

09.11.2023
DOMINIK DUDEK GWIAZDĄ VII OGÓLNOPOLSKIEGO ŚPIEWANIA BIAŁO-CZERWONYCH PRZEBOJÓW Z RMF FM

Na krakowski Rynek Główny powraca akcja, która każdego roku przyciąga setki fanów polskiej muzyki! VII Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów z RMF FM startuje 11 listopada w samo południe.

Na początek zabrzmi hymn, chwilę później o wspólną zabawę przy największych polskich przebojach zadbają gwiazdy, a wśród nich Dominik Dudek.

MYSLOVITZ OGŁASZA TRASĘ JUBILEUSZOWĄ ALBUMU „MIŁOŚĆ W CZASACH POPKULTURY”

27.10.2023
MYSLOVITZ OGŁASZA TRASĘ JUBILEUSZOWĄ ALBUMU „MIŁOŚĆ W CZASACH POPKULTURY”

Takich albumów – kamieni milowych w historii polskiej muzyki rockowej jest może kilkadziesiąt. Każdy artysta chciałby mieć taki w swoim dorobku. Taki, który oprócz lawiny branżowych nagród i szczerego uznania krytyków, zyskuje niebywałą popularność wśród słuchaczy i zwykłych fanów muzyki niemal każdego gatunku.
„Miłość w czasach popkultury” jest w dyskografii zespołu Myslovitz albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław.
Myslovitz, ikona sceny alternatywnej, dzięki kilku przebojom z tej płyty (Długość dźwięku samotności, Chłopcy, Dla ciebie, Kraków, My) trafił pod przysłowiowe strzechy nie tracąc nic ze swojej autentyczności, muzycznej wrażliwości i poetyckości.
Można powiedzieć, że „Miłość w czasach popkultury” odmieniła na kolejną dekadę oblicze polskiej sceny pop-rockowej. Wiele cytatów z tej płyty zagościło na stałe w słownikach inteligenckiej młodzieży. Teksty, choć niełatwe i nieoczywiste, trafiły do kanonu i są dziś publikowane w podręcznikach i encyklopediach muzyki.
Aktualnie zespół Myslovitz przeżywa drugą młodość, a piosenki z „Miłości w czasach popkultury” są dla dzisiejszej młodzieży, odwiedzającej koncerty zespołu, wręcz kultowe. Choć większości z tych osób nie było jeszcze na świecie, kiedy królowały na listach przebojów. „Miłość w czasach popkultury” wychowała już dwa pokolenia słuchaczy.

W 2024 roku, czyli 25 lat od premiery, ukaże się wznowienie albumu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza, a zespół wspierany od czterech lat przez nowego wokalistę, Mateusza Parzymięso, który sam ukształtował swoją muzyczną tożsamość na muzyce Myslovitz sprzed ponad dwóch dekad, wyruszy w trasę koncertową, podczas której zagra cały album „Miłość w czasach popkultury”. Wzbogacony, oczywiście, o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt oraz z najnowszej, „Wszystkie narkotyki świata”, która ukazała się w 2023 roku i pozwoliła zespołowi rozgościć się z powrotem w najlepszych klubach i salach koncertowych w kraju.
Zapraszamy na koncerty w ramach trasy 25 LAT MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY. To będzie prawdziwa uczta, nie tylko dla największych fanów Myslovitz.