Dziś swoją premierę ma długowyczekiwany album „10” Anny Wyszkoni. Ania wraz ze swoim zespołem składa hołd zmarłemu przyjacielowi i artyście, Markowi Jackowskiemu, z którym współpracowała w ostatnich latach jego życia. Tytuł symbolizuje 10 utworów legendarnego artysty w 10 rocznicę Jego odejścia.
Wraz z premierą krążka oddajemy w Wasze ręce teledysk do utworu „Lucciola”.
Album można zamawiać pod linkiem: https://sklep.rockhouse.pl/anna-wyszkoni/
“Latarnik” to nowa propozycja zapowiadająca drugi solowy album Piotra Cugowskiego, który ukaże się w 2024 roku.
„Latarnikiem otwieram drugi etap mojej solowej drogi. Celowo wybrałem ten utwór jako pierwszy do szerszego zaprezentowania chcąc dać sygnał moim odbiorcom, że jestem wierny swoim korzeniom i muzycznej tradycji, która we mnie tkwi. Latarnik na pewno nie jest utworem łatwym i lekkim, ale wierzę, że moja publiczność oczekuje ode mnie przede wszystkim rzeczy ważnych i ta myśl towarzyszy mi cały czas podczas tworzenia nowych piosenek” – mówi Piotr o swoim najnowszym singlu.
Teledysk jest już dostępny. Zapraszamy do obejrzenia.
Album „10” Anny Wyszkoni poświęcony Markowi Jackowskiemu ukaże się 1 grudnia, a już dziś od północy jeden z najważniejszych dla Ani utworów, Lucciola, znajdziecie we wszystkich serwisach streamingowych.
Zapraszamy do słuchania.
Kiedy na jednym koncercie pojawią się między innymi: Abradab, Grubson, Gutek, Liroy, L.U.C., Czesław Mozil, O.S.T.R., Małgorzata Ostrowska, Pogodno, Krystyna Prońko, Artur Rojek, Piotr Rogucki i Justyna Święs, to musi być wyjątkowe wydarzenie. A jeśli wystąpią jeszcze Rebel Babel Ensemble & śląskie orkiestry dęte (KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK JasMos, KWK Sośnica, Huta Łabędy i Sosnowiecka Orkiestra Dęta) oraz Kwartet Aukso, Tymoteusz Bies, Karolina Czarnecka, Kapela Fedaków, Ziut Gralak, Matylda / Łukasiewicz, Kasia Moś, Maciej Obara, Pasimito, Jakub Skorupa oraz sztuczna inteligencja, współodpowiedzialna za wizualizacje, to musi to być koncert z cyklu Zrozumieć Śląsk.
„Zrozumieć Śląsk 2” to widowisko, w którym przyszłość wykorzystuje przeszłość, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość.
Sto lat historii, skarby ukryte pod ziemią, trzech cesarzy, trzy powstania, dwie wojny światowe, dwa totalitaryzmy, dwa wielkie kryzysy, przesuwające się granice – jak to wszystko zrozumieć? Najlepiej od razu oddać głos artystkom i artystom.
Spodziewać się utworów związanych z historią regionu, wykreowanych przez artystów, którzy zaznaczyli się na kartach jego historii, a także współczesnych kompozycji, wykonywanych przez artystów spoza Śląska. Będą również wątki instrumentalne, nierzadko wykorzystujące dźwięki prawdziwych maszyn – zapowiadają organizatorzy.
Większość solistów wykona co najmniej po dwa utwory – jeden z własnego repertuaru, drugi to przebój zaaranżowany specjalnie na to wydarzenie. Całość dopełnią animacje stworzone z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która generowała obrazy na podstawie haseł związanych z historią regionu. Dzięki temu zobaczymy jak przyszłość widzi naszą przeszłość.
Główną część wydarzenia podzielono na dziewięć bloków tematycznych. Opowieść zaczyna się jeszcze przed industrializacją regionu. Artyści przeniosą widzów też w czasy Powstań Śląskich, Wielkiego Kryzysu, II Wojny Światowej, mrocznych i radośniejszych chwil czasów powojennych. Nie zabraknie również całkiem współczesnych wątków.
W sobotę, 25 listopada finał 14. edycji telewizyjnego talent-show The Voice of Poland. Zanim jednak dowiemy się, kto tym razem uzyska tytułu Najlepszego Głosu w Polsce, podpisze kontrakt z wytwórnią płytową oraz otrzyma 50 tysięcy złotych, na ekranie tradycyjnie zobaczymy laureata poprzedniej edycji – Dominika Dudka.
Emisja na antenie TVP 2 od godz. 20:00 – zapraszamy!
Wyczekiwany przez fanów drugi album Krystiana Ochmana pt. „Testament” od północy jest już dostępny w serwisach streamingowych i regularnej sprzedaży.
Składa się z 14 utworów – siedem z nich to znane już szerszej publiczności single, które zapowiadały to wydawnictwo. Sam Artysta mówi o „Testamencie”, że jest symbolem zamknięcia pewnego etapu w życiu, zmiany celów i nastawienia, a kompozycje są znacznie bardziej osobiste niż te z debiutanckiej płyty.
Wraz z premierą całego albumu Ochman prezentuje teledysk do tytułowej piosenki „Testament”:
Dominik Dudek już poczuł świąteczny klimat i premierowo zaprezentował dwie nowe piosenki. „December Again” i „Najgorsza świąteczna piosenka na świecie” już w streamingach!
Na YouTube dostępne są także teledysk i lyric video do utworów:
W maju 2023 r. minęła 10-ta rocznica śmierci Marka Jackowskiego, założyciela zespołu Maanam i jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiej muzyki. Anna Wyszkoni wraz ze swoim zespołem składa hołd zmarłemu w 2013 roku przyjacielowi i artyście, z którym współpracowała w ostatnich latach Jego życia. Wraz ze swoim zespołem nagrała album pt. „10”. Tytuł symbolizuje 10 utworów legendarnego artysty w 10. rocznicę Jego odejścia.
Marek Jackowski podczas 30-letniej kariery artystycznej skomponował ponad sto piosenek, z których spora część weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Anna Wyszkoni przy wsparciu znakomitych i uznanych muzyków przygotowała 10 z nich w nowych, zaskakujących aranżacjach.
Wokalistka wyruszy w trasę koncertową z repertuarem Marka Jackowskiego i Maanamu. Nie zabraknie najważniejszych i najbardziej znanych piosenek artysty, m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „To tylko tango”, „Szare miraże”, „Lucciola”, „Raz Dwa Raz Dwa” czy „Zapytaj mnie o to kochany” i „Czułość proszę”, które Marek Jackowski skomponował specjalnie dla niej. Podczas koncertów wokalistka zaprezentuje znacznie szerszy i bardziej przekrojowy repertuar Jackowskiego i Maanamu.
Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowym albumem „Z cegieł i łez”, który jest jej piątym solowym wydawnictwem. W ciągu 27 lat działalności artystycznej wydała ich łącznie dwanaście. Współpracowała z wieloma polskimi artystami, Marek Jackowski był jednym z najważniejszych na jej muzycznej drodze.
Premiera albumu: 1.12.2023 r. – preorder już w sprzedaży w oficjalnym sklepie Artystki.
Na krakowski Rynek Główny powraca akcja, która każdego roku przyciąga setki fanów polskiej muzyki! VII Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów z RMF FM startuje 11 listopada w samo południe.
Na początek zabrzmi hymn, chwilę później o wspólną zabawę przy największych polskich przebojach zadbają gwiazdy, a wśród nich Dominik Dudek.
Takich albumów – kamieni milowych w historii polskiej muzyki rockowej jest może kilkadziesiąt. Każdy artysta chciałby mieć taki w swoim dorobku. Taki, który oprócz lawiny branżowych nagród i szczerego uznania krytyków, zyskuje niebywałą popularność wśród słuchaczy i zwykłych fanów muzyki niemal każdego gatunku.
„Miłość w czasach popkultury” jest w dyskografii zespołu Myslovitz albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław.
Myslovitz, ikona sceny alternatywnej, dzięki kilku przebojom z tej płyty (Długość dźwięku samotności, Chłopcy, Dla ciebie, Kraków, My) trafił pod przysłowiowe strzechy nie tracąc nic ze swojej autentyczności, muzycznej wrażliwości i poetyckości.
Można powiedzieć, że „Miłość w czasach popkultury” odmieniła na kolejną dekadę oblicze polskiej sceny pop-rockowej. Wiele cytatów z tej płyty zagościło na stałe w słownikach inteligenckiej młodzieży. Teksty, choć niełatwe i nieoczywiste, trafiły do kanonu i są dziś publikowane w podręcznikach i encyklopediach muzyki.
Aktualnie zespół Myslovitz przeżywa drugą młodość, a piosenki z „Miłości w czasach popkultury” są dla dzisiejszej młodzieży, odwiedzającej koncerty zespołu, wręcz kultowe. Choć większości z tych osób nie było jeszcze na świecie, kiedy królowały na listach przebojów. „Miłość w czasach popkultury” wychowała już dwa pokolenia słuchaczy.
W 2024 roku, czyli 25 lat od premiery, ukaże się wznowienie albumu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza, a zespół wspierany od czterech lat przez nowego wokalistę, Mateusza Parzymięso, który sam ukształtował swoją muzyczną tożsamość na muzyce Myslovitz sprzed ponad dwóch dekad, wyruszy w trasę koncertową, podczas której zagra cały album „Miłość w czasach popkultury”. Wzbogacony, oczywiście, o kilka najważniejszych utworów z pozostałych płyt oraz z najnowszej, „Wszystkie narkotyki świata”, która ukazała się w 2023 roku i pozwoliła zespołowi rozgościć się z powrotem w najlepszych klubach i salach koncertowych w kraju.
Zapraszamy na koncerty w ramach trasy 25 LAT MIŁOŚCI W CZASACH POPKULTURY. To będzie prawdziwa uczta, nie tylko dla największych fanów Myslovitz.