Sobota z Krzysztofem Cugowskim

01.03.2024
Sobota z Krzysztofem Cugowskim

Sobota czyli już jutro 🙂

Zapraszamy na rozmowy z Krzysztofem Cugowskim o jubileuszu #55latnascenie, początkach, przypadkach, szczęściu, ale przede wszystkim o muzyce.

Widzimy się najpierw w Dzień Dobry TVN, a chwilę później, o godz. 11.00, usłyszymy się w Radio Złote Przeboje.

„WSZYSTKIE NARKOTYKI ŚWIATA” MYSLOVITZ NOMINOWANE DO FRYDERYKA

23.02.2024
„WSZYSTKIE NARKOTYKI ŚWIATA” MYSLOVITZ NOMINOWANE DO FRYDERYKA

Krótko przed pierwszą rocznicą premiery album „Wszystkie narkotyki świata” został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Rock.

Laureatów poznamy podczas uroczystej 30. jubileuszowej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w gliwickiej PreZero Arenie 22 marca.

PIOTR CUGOWSKI – TRASA KONCERTOWA 40 I 4

19.02.2024
PIOTR CUGOWSKI – TRASA KONCERTOWA 40 I 4

Trasa koncertowa Piotra Cugowskiego pt. „40 i 4” trwa w najlepsze. Podczas koncertów Piotr ze swoim zespołem prezentuje najbardziej znane piosenki, które powstały na przestrzeni ponad 20 lat jego działalności artystycznej, ale również kilka nowych utworów, które są zapowiedzią drugiej solowej płyty.

Przed nami jeszcze sporo okazji do zobaczenia Piotra Cugowskiego z zespołem w akcji. Najbliższa już dziś we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Pełną listę koncertów znajdziecie – TUTAJ

Link do biletów – TUTAJ

Do zobaczenia!

KRZYSZTOF CUGOWSKI – 55 LAT NA SCENIE

16.02.2024
KRZYSZTOF CUGOWSKI – 55 LAT NA SCENIE

Startujemy już w najbliższą środę, 21 lutego !!!

WINYLOWE WYDANIE ALBUMU „ŻYCIE JEST W PORZĄDKU” JUŻ W SPRZEDAŻY

09.02.2024
WINYLOWE WYDANIE ALBUMU „ŻYCIE JEST W PORZĄDKU” JUŻ W SPRZEDAŻY

Winylowe wydanie albumu Anny Wyszkoni – „Życie jest w porządku”, oryginalnie wydanego w 2012 roku, który uzyskał status podwójnie platynowej płyty już dostępne w sprzedaży. Album ukazał się na 180-gramowym, transparentnym winylu w kolorze żółtym.

Płyta jest wyjątkową propozycją dla fanów artystki. Znalazły się na niej znane przeboje, jak: „Biegnij przed siebie”, „Zapytaj mnie o to kochany” czy „W całość ułożysz mnie” które specjalnie dla Anny napisali Robert Gawliński czy Marek Jackowski. Inny, „Prywatna Madonna”, skomponował dla niej sam Seweryn Krajewski.

Swoim drugim solowym albumem pt. „Życie jest w porządku” Anna Wyszkoni potwierdziła dojrzałość i muzyczną metamorfozę, jaką przeszła od podwójnie platynowego, solowego debiutu „Pan i Pani”.

Za produkcję piosenek odpowiadają, podobnie jak przy podwójnie platynowym debiucie wokalistki „Pan i Pani”, Bogdan Kondracki (Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska, Novika, Justyna Steczkowska) i Kuba Galiński (Dawid Podsiadło, Sanah, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz). Dzięki tym kooperacjom każda piosenka na tej płycie ma inny charakter i brzmi jak oddzielna opowieść. Łączy je jedno: charakterystyczny, magnetyzujący głos Anny Wyszkoni.

„WSZYSTKIE NARKOTYKI ŚWIATA” MYSLOVITZ NA WINYLU JUŻ DOSTĘPNE!

02.02.2024
„WSZYSTKIE NARKOTYKI ŚWIATA” MYSLOVITZ NA WINYLU JUŻ DOSTĘPNE!

„Wszystkie narkotyki świata” to pierwszy od 10 lat, studyjny album zespołu Myslovitz. Zespołu, którego twórczość stała się inspiracją dla całego pokolenia artystów święcących dziś triumfy na scenie niezależnej, ale i popowej, bo pod koniec lat 90 i w latach 2000 ich poetycko – alternatywnego rocka słychać było w każdym, nawet najbardziej komercyjnym radiu, klubie, a nawet każdej dyskotece. Myslovitz to jedyny w naszym kraju przykład kariery, która pięciu muzyków z małego miasta na Śląsku zaprowadziła na największe europejskie sceny i międzynarodowe festiwale. Grali trasy koncertowe w całej Europie z ówczesnymi gigantami światowej muzyki. Dziś, po 3 dekadach działalności Myslovitz, okazuje się, że ich ponadczasowych hitów słucha, a ich koncerty odwiedza kolejne pokolenie studentów (nierzadko z rodzicami) złaknionych gitarowej energii, natchnionej, rockowej poezji oraz niezwykłych melodii, o które coraz trudniej w świecie muzyki współczesnej, cyfrowej i tej „modnej”, która króluje na tzw. listach przebojów.

Myslovitz po 10 latach wydawniczego niebytu powróciło z nowym, bardzo ciekawym albumem, który jest ukłonem w stronę najwierniejszych fanów, ale i za sprawą nowego wokalisty, nie powinien pozostać obojętny nowej fali wielbicieli zespołu.

Wszystkie narkotyki świata” to zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść. Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach… o wszystkim, co rządzi współczesnym światem. Myslovitz, jak zawsze, podaje nam swój przekaz w sposób nieoczywisty, bezkompromisowy, poetycki, ale zrozumiały dla wszystkich myślących ludzi. Przez szacunek do swoich odbiorców Myslovitz nie kłania się muzycznym modom, ale też nie stał się dinozaurem, co udowadnia na licznych koncertach – pełnych młodzieńczej energii, potu, psychodelii i przebojów, które śpiewają wraz z nimi rzesze ludzi doceniających ich niczym nienaruszoną od 30 lat autentyczność.

Album „Wszystkie narkotyki świata” powstał w kilku studiach nagraniowych, m.in. w londyńskim Abbey Road i promowały go piosenki: Miłość, 19, Pakman, piosenka tytułowa i Latawce z gościnnym udziałem wokalistki zespołu ATLVNTA, Kasi Gołomskiej.

Od dzisiaj album dostępny jest w dwupłytowym wydaniu na designerskich winylach z efektem marble nawiązującym do struktury marmuru.

NASI ARTYŚCI WSPIERAJĄ WOŚP

25.01.2024
NASI ARTYŚCI WSPIERAJĄ WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 28 stycznia! Do Orkiestry jak co roku dołączyli również nasi Artyści.

Małgorzata Ostrowska w tym roku wspiera WOŚP w dwóch aukcjach. W pierwszej z nich do wylicytowania wyjątkowe puzzle ze zdjęciami naszej Artystki autorstwa Pawła Trześniowskiego. Puzzle składają się z czterech układanek. Każde z 4 zdjęć ma wymiary 20×28,5cm. Po złożeniu całości plakat ma wymiary 40x57cm. Cały zestaw zawiera 384 elementy.

https://allegro.pl/oferta/malgorzata-ostrowska-dla-wosp-moje-zdjecia-w-formie-puzzli-z-autografem-14960989390

W drugiej – wystawionej we współpracy z redakcją naTemat.pl znajduje się zestaw kremów do twarzy “Słońce, złoto, marchewki” z recepturą Małgorzaty . Mało tego –  kosmetyki zostały osobiście wykonane przez wokalistkę i nie zakupicie ich w żadnej drogerii. Małgorzata Ostrowska od lat w domowym laboratorium tworzy kosmetyki pielęgnacyjne dla siebie, swoich przyjaciół i rodziny.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kremow-recznie-wykonanych-przez-malgorzate-ostrowska-15084728650

Czy wiecie, że Anna Wyszkoni poza tym, że śpiewa, to także maluje obrazy? Dwa z nich trafiły na aukcję WOŚP!

„DARIA” to obraz inspirowany okładką płyty „Dziewczyna pop”, ma wymiary 100×70 cm i namalowany został techniką akrylową.

https://allegro.pl/oferta/anna-wyszkoni-dla-wosp-obraz-pt-daria-autorstwa-anny-wyszkoni-15073508197

Drugie dzieło, wystawione na licytację we współpracy z redakcją naTemat.pl, nosi tytuł „Ciągle wierzę, że coś czeka mnie” – fani Artystki z pewnością wiedzą, że to fragment piosenki „Z cegieł i łez”. Obraz ma 100 cm wysokości i 70 cm szerokości i również wykonany jest techniką akrylową.

https://allegro.pl/oferta/obraz-namalowany-przez-anie-wyszkoni-15084381785

Swoją cegiełkę do Orkiestrowej puszki dołożył również zespół Myslovitz, który złożył autografy na gitarze akustycznej Randon wystawionej na licytację przez Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej. Na instrumencie podpisała się również Beata Kozidrak oraz zespół The Dumplings.

https://allegro.pl/oferta/gitara-z-podpisami-myslovitz-beaty-kozidrak-i-the-dumplings-15048922340

Serdecznie zachęcamy do udziału w licytacjach – każda złotówka ma znaczenie. Tu wszystko gra OK!

KASIA KOWALSKA WRACA NA DUŻĄ SCENĘ POL’AND’ROCK FESTIVAL!

23.01.2024
KASIA KOWALSKA WRACA NA DUŻĄ SCENĘ POL’AND’ROCK FESTIVAL!

W 2024 roku Kasia Kowalska obchodzi jubileusz 30-lecia działalności scenicznej, co składa się w idealną całość z 30. edycją Najpiękniejszego Festiwalu Świata. WOŚP nie przepuściła tej okazji i zaprosiła naszą Artystkę ponownie na deski dużej sceny Pol’And’Rock Festival 2024!

Debiutując równo 30 lat temu, wstrząsnęła polską sceną muzyczną. Jesteśmy pewni, że podobnie będzie z pol’and’rockową sceną na Lotnisku Czaplinek-Broczyno, o czym przekonać będziecie się mogli 2 sierpnia. Zapraszamy!

Krzysztof Cugowski 55 LAT NA SCENIE !!! Startujemy z muzyczną opowieścią.

16.01.2024
Krzysztof Cugowski 55 LAT NA SCENIE !!! Startujemy z muzyczną opowieścią.

Dokąd zmierzają Ci młodzieńcy? Jest rok 1969. W mieszkaniu przy ul. Grażyny 20 w Lublinie właśnie powstała pierwsza Budka Suflera. Poważny zespół musi mieć zdjęcia. Dlatego grupa wybrała się na sesję fotograficzną w zimowej scenerii.

Jej założyciele: Krzysztof Cugowski, Janusz Pędzisz i Krzysztof Brozi mają głowy pełne marzeń, ale z drugiej strony chcą tylko pograć, nie planują świetlanej przyszłości. Co wydarzy się dalej? Będziemy Wam w tym roku o tym opowiadać i to nie raz.

Przed nami ciekawy rok, pełen wspomnień, ale również nowości, wydarzeń i muzycznego świętowania.

Szczegóły jubileuszowej trasy znajdziecie tutaj.

REEDYCJA ALBUMU „MIŁOŚĆ W CZASACH POPKULTURY (25TH ANNIVERSARY EDITION)”

15.01.2024
REEDYCJA ALBUMU „MIŁOŚĆ W CZASACH POPKULTURY (25TH ANNIVERSARY EDITION)”

Album „Miłość w czasach popkultury” zna wielu z nas. Po 25 latach od premiery wciąż pozostaje jedną z najbardziej kultowych polskich płyt, dzięki której ukształtowała się pozycja zespołu Myslovitz. Usłyszała o nim nie tylko cała Polska, ale i świat, a największy ich przebój „Długość dźwięku samotności” grany był w większości stacji radiowych i telewizyjnych świata kultury zachodniej.

Specjalna edycja albumu „Miłość w czasach popkultury (25th Anniversary Edition)” ukazuje się na podwójnym, przezroczystym winylu w opakowaniu typu gatefold i w kopertach z tekstami piosenek. Na fanów tradycyjnych płyt kompaktowych czeka również wydanie na 2 CD, które było niedostępne na rynku przez wiele lat. Oba wydania z oryginalną okładką ze zdjęciem autorstwa Ryszarda Horowitza.

Oryginalnie wydany 25 października 1999 roku album pełen był perełek, które zdobyły sporą popularność zarówno wśród słuchaczy, jak i w stacjach radiowych. Promowany był mocnymi, nośnymi, melodyjnymi singlami, które po prostu musiały wpaść w ucho. To właśnie z tej płyty pochodzą takie hity jak „My”, „Chłopcy”, „Dla Ciebie”, czy wspomniana „Długość dźwięku samotności”. W bardzo krótkim czasie album pokrył się złotem i platyną, a w 2000 roku był trzecim najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce. Do dziś rozszedł się w ponad 200-tu tysiącach egzemplarzy.

Panowie z Myslovitz zostali również nagrodzeni Fryderykami w kategoriach Piosenka Roku za utwory „Chłopcy” i „Długość dźwięku samotności”, Teledysk Roku za „Dla Ciebie” w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego, Album Roku hard & heavy, jak również zostali okrzyknięci Grupą Roku.

Czwarty studyjny materiał Myslovitz łączy kilka stylów muzycznych w poszczególnych kompozycjach, które są różnorodne i aż kipią szczerymi emocjami. Każda z nich jest pełna wiarygodności i lekkości, opowiada o smutku, nostalgii, miłości, samoakceptacji. Wielu słuchaczy przez 25 lat od pierwszego wydania utożsamia się z tą muzyką, a zwolennicy gitarowych brzmień zachwyceni są energią i dynamiką płynącą z tego albumu. Wisienką na torcie jest charakterystyczny wokal Artura Rojka.

Album na CD i winylu dostępny w pre-orderze w naszym sklepie internetowym: https://sklep.rockhouse.pl/myslovitz/