Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary

15.09.2021
Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary

Przed nami wyjątkowy koncert na niezwykły wokal i sześć mistrzowskich gitar. Już 1 października unikalny rockowy skład o kosmicznej sile rażenia spotka się na scenie Radia Lublin.

To nie będzie zwykły koncert, bo i nieczęsto na jednej scenie spotyka się aż sześć gitar. Trzeba tu także dodać, że są to gitary wybitne, świetnie znane w świecie polskiego rocka, które odwiedziły wszystkie największe krajowe sceny i wiele zagranicznych.  Ich charakterystyczne brzmienie fani rozpoznają już po kilku pierwszych dźwiękach. Zacznijmy jednak od początku.

Pomysł na projekt Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary zaczął kiełkować już kilka lat temu.

– W 2014 roku zagraliśmy na jednej scenie z Jackiem królikiem i Ryszardem Sygitowiczem, dwoma prawdziwymi mistrzami gitary. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego brzmienia. Już wówczas pomyślałem, dlaczego nie zebrać na jednej scenie kilku najlepszych gitar i w takim składzie pokazać prawdziwą siłę polskiego rocka? – mówi Krzysztof Cugowski.

 Nie od razu się jednak udało. Pomysł czekał na swoją kolej i co jakiś czas powracał.

– W minionym roku, dla mnie bardzo ważnym, spotkałem się na scenie z Markiem Radulim podczas mojego koncertu urodzinowego. Znamy się od lat i świetnie rozumiemy muzycznie.  To był kolejny impuls do działania – tłumaczy K. Cugowski.

W ten sposób narodził się pomysł niezwykłego koncertu, podczas którego dobrze znani gitarzyści rockowi zagrają utwory z repertuaru wokalisty. Większość z nich to kompozycje tandemu Romuald Lipko – Krzysztof Cugowski.

– Przygotowania do koncertu już trwają i cieszę się, że niebawem będzie nam dane zaprezentować publiczności wyniki naszej pracy – mów artysta.  

Mistrzowie Gitary spotkają się z Krzysztofem Cugowskim już 1 października, o godzinie 19.00, w studiu koncertowym Radia Lublin.

– Wybór miejsca koncertu był dla mnie oczywisty. Radio Lublin przez lata było dla mnie niemal drugim domem i nadal towarzyszy mi w wielu projektach – dodaje K. Cugowski.

W projekcie wezmą udział wybitni gitarzyści:

  • Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect)
  • Marek Raduli (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm)
  • Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect)
  • Jacek Królik (Krzysztof Cugowski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, ex. Brathanki i Chłopcy z Placu Broni)
  • Łukasz Adamczyk (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner)
  • Robert Kubiszyn (Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski).

Mistrzowie Gitary będą wspierani przez doskonałych instrumentalistów: Cezarego Konrada i Tomasza Kałwaka.

Fani rockowego grania będą mogli wygrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie w licznych konkursach organizowanych na antenie Radia Lublin. Koncertu będzie można posłuchać na antenie rozgłośni, będzie również transmitowany na jej stronie internetowej oraz na fanpagach Krzysztofa Cugowskiego i Radia Lublin na portalu Facebook.

Organizatorami wydarzenia są: Rock House Entertainment oraz Radio Lublin.

Partnerzy medialni: TVP Kultura, Top Guitar, Audytorium 17, TVP Lublin, Infomusic.pl, Kurier Lubelski oraz portal lubelski.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Krystian Ochman zwycięzcą koncertu „Premiery” 58. KFPP Opole 2021

06.09.2021
Krystian Ochman zwycięzcą koncertu „Premiery” 58. KFPP Opole 2021

Dzięki głosowaniu telewidzów piosenka ” Prometeusz”zwyciężyła w konkursie „Premiery” 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do Krystiana Ochmana powędrowała główna nagroda im. Karola Musioła oraz czek na 30 tys. zł. Gratulujemy!

58. KFPP w Opolu

03.09.2021
58. KFPP w Opolu

Dziś, 3 września, rozpoczyna się 58. KFPP w Opolu.  Jak co roku, na deskach opolskiego amfiteatru wystąpią artyści Rock House Entertainment. W pierwszym dniu festiwalu w koncercie „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!” wystąpi Piotr Cugowski. Z kolei w drugim dniu, w koncercie „Premier”, o nagrodę im. Karola Musioła przyznawaną przez publiczność w głosowaniu smsowym oraz o nagrodę jury, z piosenką „Prometeusz” zawalczy Krystian Ochman. Zapraszamy gorąco do oglądania i głosowania!

03.09. (piątek), TVP1, godz. 20:15, koncert „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!”

04.09. (sobota), TVP1, godz. 22:40, koncert „Premiery”

GALA „MEDAL WOLNOŚCI SŁOWA”

30.08.2021
GALA „MEDAL WOLNOŚCI SŁOWA”

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dziś o godz. 20.30 rozpocznie się pierwsza gala wręczenia Medalu Wolności Słowa. Podczas gali z towarzyszeniem Tarkowski Orkiestra wystąpią artyści Rock House Entertainment:  Anna Wyszkoni i Michał Szpak. Fundacja Grand Press uhonoruje Medalami Wolności Słowa troje z dziewięciorga kandydatek i kandydatów wskazanych przez polskie fundacje, stowarzyszenia, redakcje oraz internautów. Galę transmitować będzie telewizja TVN 24 oraz solidarnie portale Onet.pl, WP.pl, Wyborcza.pl, Gdansk.pl, a także Facebook „Press”. Start godz. 20:30

ANNA WYSZKONI W NIEDZIELNYM DZIEŃ DOBRY WAKACJE

20.08.2021
ANNA WYSZKONI W NIEDZIELNYM DZIEŃ DOBRY WAKACJE

W niedzielny poranek Anna Wyszkoni będzie gościem Dzień Dobry TVN Wakacje. Ania opowie, jak świętuje swoje 25-lecie działalności artystycznej oraz jakie są jej muzyczne plany na najbliższy czas. Na koniec programu wykona swój najnowszy singiel „Skrable”. Zapraszamy przed TV!

ARTYŚCI ROCK HOUSE NA TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL

17.08.2021
ARTYŚCI ROCK HOUSE NA TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL

We wtorkowy wieczór rozpocznie się trzydniowy Top of the Top Sopot Festival. Drugiego dnia Festiwalu w koncercie zatytułowanym „I dance in Opera” wystąpią Małgorzata Ostrowska i Kasia Kowalska. Trzeci dzień Festiwalu to koncert z okazji 20-lecia stacji TVN24 w którym wystąpi Michał Szpak. Zapraszamy do Opery Leśnej i przed telewizory w środę i czwartek o godz. 19.30

ANNA WYSZKONI „SKRABLE”- TELEDYSK

13.08.2021
ANNA WYSZKONI „SKRABLE”- TELEDYSK

Dziś rano ukazał się teledysk do nowego singla Anny Wyszkoni „Skrable”. Zapraszamy do oglądania!

PREMIERA SINGLA ANNY WYSZKONI „SKRABLE”

12.08.2021
PREMIERA SINGLA ANNY WYSZKONI „SKRABLE”

Już dziś o godz. 20:15 na antenie Radia RMF FM odbędzie się premiera nowego singla Anny Wyszkoni „Skrable”. Teledysk do utworu będzie można obejrzeć premierowo już jutro o godz. 9:00 na kanale YT artystki.

„Ten Sam Ja” nowy singiel Ochmana

05.08.2021
„Ten Sam Ja” nowy singiel Ochmana

Ochman nie zwalnia tempa. Dziś ukazał się jego nowy singiel pt. „Ten Sam Ja”. Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Youtube: KLIKNIJ TU

NOMINACJA DLA NASZEGO SKLEPU W e-Commerce Polska Awards 2021

03.08.2021
NOMINACJA DLA NASZEGO SKLEPU W e-Commerce Polska Awards 2021

Z radością informujemy, że sklep internetowy RockHouse został nominowany w dwóch kategoriach w konkursie e-Commerce Polska Awards 2021 organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Nominacje, które otrzymaliśmy w kategoriach: Best adaptation to new digital reality oraz Best start in e-commerce są dla nas dużym wyróżnieniem. Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody e-Commerce Polska 2021 odbędzie się 23.09.2021. Dziękujemy za dokonywane u nas zakupy, za docenienie naszego potencjału, za wszystkie dobre opinie. Nie byłoby tego wyróżnienia bez Was – naszych Klientów. Z tej okazji mamy dla Was 10% kod rabatowy do naszego sklepu NOMINACJA10. Kod będzie aktywny do końca tygodnia!