PREMIERA LP40 – vinyl

15.10.2021
PREMIERA LP40 – vinyl

Dziś premiera winylowego wydania albumu Lady Pank „LP40”, która połączyliśmy z premierą kolejnego singla z tej płyty, „Tego nie mogą zabrać nam”. Zapraszamy do obejrzenia lyric video do tej piosenki.

Winylowe wydanie LP40 można zakupić w naszym sklepie internetowym w limitowanej wersji deluxe, z dodatkami w postaci m.in. CD z niepublikowanym utworem, nowymi zdjęciami, najklejkami i kilkoma innymi gadżetami dla każdego fana Lady Pank.

Zapraszamy: https://sklep.rockhouse.pl/produkt/lp40-vinyl-deluxe-edition/

Pokazali prawdziwą rockową moc

05.10.2021
Pokazali prawdziwą rockową moc

Sześć mistrzowskich gitar, legendarny głos, klasyki polskiego rocka i niespodziewani goście. W piątek, w Radiu Lublin, odbył się niezwykły koncert. Na wielkie emocje zaprosili Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary.

Przygotowania do koncertu trwały od kilku tygodni. W końcu nie codziennie na jednej scenie staje aż sześciu gitarzystów. Po wspólnych próbach, wybraniu repertuaru, a sprawa nie była prosta, bo na settliście Krzysztofa Cugowskiego, znajduje się ponad 300 utworów, można było stanąć na jednej scenie. Finał projektu został zaplanowany w Radiu Lublin, które było świadkiem rejestracji pierwszego w karierze wokalisty utworu i towarzyszyło mu przez kolejne pięć dekad.

– Scenę w Radiu Lublin znam jak własną kieszeń. Wszystkim moim dotychczasowym występom w tym miejscu towarzyszyła ogromna życzliwość pracowników rozgłośni i niemal rodzinna atmosfera. Nie inaczej było i tym razem – mówi Krzysztof Cugowski.
W repertuarze piątkowego koncertu znalazło się 20 utworów. Większość z nich wyszło spod rąk kompozytorek siego duetu Romuald Lipko – Krzysztof Cugowski, choć nie zabrakło również muzycznych niespodzianek. Publiczność usłyszała takie klasyki jak: Sen o dolinie, Martwe morze, Cisza jak ta, Wielki kpiarz, W niewielu słowach, Ratujmy co się da, Cień wielkiej góry, Czy jest taki samotny dom.

 Legendarnemu wokaliście na scenie towarzyszył o aż sześciu gitarzystów, wśród nich znalazło się dwóch doskonałych basistów: Robert Kubiszyn Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski) oraz Łukasz Adamczyk (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner). Gitary poprowadził doskonale znany na polskiej scenie muzycznej – Jacek Królik (ex. Chłopcy z Placu Broni, ex. Brathanki, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Krzysztof Cugowski). Gościnnie do zespołu dołączali: Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect), Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect) a także Marek Raduli (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm).

Niespodzianką dla publiczności było również pojawienie się na scenie Piotra Cugowskiego, który wystąpił w duecie z Krzysztofem Cugowskim. Wielkim finałem koncertu było wspólne wykonanie utworu Ale w koło jest wesoło z repertuaru zespołu Perfect. Tym razem Ryszard Sygitowicz i Dariusz Kozakiewicz wystąpili w podwójnych rolach, gitarzystów i … wokalistów.
Ponad dwugodzinny koncert, pełen mocnych rockowych dźwięków i zachwycających gitarowych solówek, był w całości transmitowany na antenie Radia Lublin, Radia RDC na kanale YouTube rozgłośni oraz na Fanpage’ach Radia Lublin, Krzysztofa Cugowskiego, Dariusza Kozakiewicza i Marka Raduli.  – To było niezwykłe wydarzenie. Spotkałem się na scenie z muzykami, których znam od lat, cenię i lubię. Chcieliśmy wspólnie pobawić się dźwiękami, pokazując przy tym jak wielką moc ma polski rock. Mam nadzieję że, się nam to udało – dodaje Krzysztof Cugowski.

 Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy: Rock House Entertainment, Radio Lublin

Patroni medialni: TVP Kultura, Top Guitar, Audytorium 17, Infomusic.pl, TVP 3 Lublin, lubelski.pl, Kurier Lubelski

Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary

15.09.2021
Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary

Przed nami wyjątkowy koncert na niezwykły wokal i sześć mistrzowskich gitar. Już 1 października unikalny rockowy skład o kosmicznej sile rażenia spotka się na scenie Radia Lublin.

To nie będzie zwykły koncert, bo i nieczęsto na jednej scenie spotyka się aż sześć gitar. Trzeba tu także dodać, że są to gitary wybitne, świetnie znane w świecie polskiego rocka, które odwiedziły wszystkie największe krajowe sceny i wiele zagranicznych.  Ich charakterystyczne brzmienie fani rozpoznają już po kilku pierwszych dźwiękach. Zacznijmy jednak od początku.

Pomysł na projekt Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary zaczął kiełkować już kilka lat temu.

– W 2014 roku zagraliśmy na jednej scenie z Jackiem królikiem i Ryszardem Sygitowiczem, dwoma prawdziwymi mistrzami gitary. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego brzmienia. Już wówczas pomyślałem, dlaczego nie zebrać na jednej scenie kilku najlepszych gitar i w takim składzie pokazać prawdziwą siłę polskiego rocka? – mówi Krzysztof Cugowski.

 Nie od razu się jednak udało. Pomysł czekał na swoją kolej i co jakiś czas powracał.

– W minionym roku, dla mnie bardzo ważnym, spotkałem się na scenie z Markiem Radulim podczas mojego koncertu urodzinowego. Znamy się od lat i świetnie rozumiemy muzycznie.  To był kolejny impuls do działania – tłumaczy K. Cugowski.

W ten sposób narodził się pomysł niezwykłego koncertu, podczas którego dobrze znani gitarzyści rockowi zagrają utwory z repertuaru wokalisty. Większość z nich to kompozycje tandemu Romuald Lipko – Krzysztof Cugowski.

– Przygotowania do koncertu już trwają i cieszę się, że niebawem będzie nam dane zaprezentować publiczności wyniki naszej pracy – mów artysta.  

Mistrzowie Gitary spotkają się z Krzysztofem Cugowskim już 1 października, o godzinie 19.00, w studiu koncertowym Radia Lublin.

– Wybór miejsca koncertu był dla mnie oczywisty. Radio Lublin przez lata było dla mnie niemal drugim domem i nadal towarzyszy mi w wielu projektach – dodaje K. Cugowski.

W projekcie wezmą udział wybitni gitarzyści:

  • Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect)
  • Marek Raduli (zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm)
  • Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect)
  • Jacek Królik (Krzysztof Cugowski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, ex. Brathanki i Chłopcy z Placu Broni)
  • Łukasz Adamczyk (Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner)
  • Robert Kubiszyn (Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski).

Mistrzowie Gitary będą wspierani przez doskonałych instrumentalistów: Cezarego Konrada i Tomasza Kałwaka.

Fani rockowego grania będą mogli wygrać bezpłatne wejściówki na wydarzenie w licznych konkursach organizowanych na antenie Radia Lublin. Koncertu będzie można posłuchać na antenie rozgłośni, będzie również transmitowany na jej stronie internetowej oraz na fanpagach Krzysztofa Cugowskiego i Radia Lublin na portalu Facebook.

Organizatorami wydarzenia są: Rock House Entertainment oraz Radio Lublin.

Partnerzy medialni: TVP Kultura, Top Guitar, Audytorium 17, TVP Lublin, Infomusic.pl, Kurier Lubelski oraz portal lubelski.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Krystian Ochman zwycięzcą koncertu „Premiery” 58. KFPP Opole 2021

06.09.2021
Krystian Ochman zwycięzcą koncertu „Premiery” 58. KFPP Opole 2021

Dzięki głosowaniu telewidzów piosenka ” Prometeusz”zwyciężyła w konkursie „Premiery” 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do Krystiana Ochmana powędrowała główna nagroda im. Karola Musioła oraz czek na 30 tys. zł. Gratulujemy!

58. KFPP w Opolu

03.09.2021
58. KFPP w Opolu

Dziś, 3 września, rozpoczyna się 58. KFPP w Opolu.  Jak co roku, na deskach opolskiego amfiteatru wystąpią artyści Rock House Entertainment. W pierwszym dniu festiwalu w koncercie „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!” wystąpi Piotr Cugowski. Z kolei w drugim dniu, w koncercie „Premier”, o nagrodę im. Karola Musioła przyznawaną przez publiczność w głosowaniu smsowym oraz o nagrodę jury, z piosenką „Prometeusz” zawalczy Krystian Ochman. Zapraszamy gorąco do oglądania i głosowania!

03.09. (piątek), TVP1, godz. 20:15, koncert „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!”

04.09. (sobota), TVP1, godz. 22:40, koncert „Premiery”

GALA „MEDAL WOLNOŚCI SŁOWA”

30.08.2021
GALA „MEDAL WOLNOŚCI SŁOWA”

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dziś o godz. 20.30 rozpocznie się pierwsza gala wręczenia Medalu Wolności Słowa. Podczas gali z towarzyszeniem Tarkowski Orkiestra wystąpią artyści Rock House Entertainment:  Anna Wyszkoni i Michał Szpak. Fundacja Grand Press uhonoruje Medalami Wolności Słowa troje z dziewięciorga kandydatek i kandydatów wskazanych przez polskie fundacje, stowarzyszenia, redakcje oraz internautów. Galę transmitować będzie telewizja TVN 24 oraz solidarnie portale Onet.pl, WP.pl, Wyborcza.pl, Gdansk.pl, a także Facebook „Press”. Start godz. 20:30

ANNA WYSZKONI W NIEDZIELNYM DZIEŃ DOBRY WAKACJE

20.08.2021
ANNA WYSZKONI W NIEDZIELNYM DZIEŃ DOBRY WAKACJE

W niedzielny poranek Anna Wyszkoni będzie gościem Dzień Dobry TVN Wakacje. Ania opowie, jak świętuje swoje 25-lecie działalności artystycznej oraz jakie są jej muzyczne plany na najbliższy czas. Na koniec programu wykona swój najnowszy singiel „Skrable”. Zapraszamy przed TV!

ARTYŚCI ROCK HOUSE NA TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL

17.08.2021
ARTYŚCI ROCK HOUSE NA TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL

We wtorkowy wieczór rozpocznie się trzydniowy Top of the Top Sopot Festival. Drugiego dnia Festiwalu w koncercie zatytułowanym „I dance in Opera” wystąpią Małgorzata Ostrowska i Kasia Kowalska. Trzeci dzień Festiwalu to koncert z okazji 20-lecia stacji TVN24 w którym wystąpi Michał Szpak. Zapraszamy do Opery Leśnej i przed telewizory w środę i czwartek o godz. 19.30

ANNA WYSZKONI „SKRABLE”- TELEDYSK

13.08.2021
ANNA WYSZKONI „SKRABLE”- TELEDYSK

Dziś rano ukazał się teledysk do nowego singla Anny Wyszkoni „Skrable”. Zapraszamy do oglądania!

PREMIERA SINGLA ANNY WYSZKONI „SKRABLE”

12.08.2021
PREMIERA SINGLA ANNY WYSZKONI „SKRABLE”

Już dziś o godz. 20:15 na antenie Radia RMF FM odbędzie się premiera nowego singla Anny Wyszkoni „Skrable”. Teledysk do utworu będzie można obejrzeć premierowo już jutro o godz. 9:00 na kanale YT artystki.