30.04.2013

Bracia w Hard Rock Cafe – premiera płyty „Zmienić zdarzeń bieg”

13 maja 2013 r. o godz. 20.00 w warszawskim klubie HARD ROCK CAFE odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu BRACIA, na którym będzie można usłyszeć przedpremierowe wykonania piosenek z najnowszej płyty pt. „Zmienić zdarzeń bieg”. Premiera nowego albumu Braci już 14 maja.

Z płyty znane są już dwa przeboje: „Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz oraz „Wierzę w lepszy świat”, który aktualnie podbija listy przebojów w całym kraju. Podczas koncertu w Hard Rock Cafe zespół po raz pierwszy zaprezentuje cały materiał z nowej płyty. Album jest czwartym w dorobku Braci, jednak pierwszym, na którym muzycy zdecydowali się, poza własnymi, wykorzystać również kilka kompozycji autorów niezwiązanych z zespołem. Swoistą perełką jest utwór „Po drugiej stronie chmur” skomponowany przez jazzową wokalistkę Monikę Borzym do tekstu Wojciecha Byrskiego.

Autorką tekstu „Nad przepaścią” jest Edyta Bartosiewicz, a piosenki „Moja przystań” – Dariusz Dusza znany ze współpracy z Ireneuszem Dudkiem i grupą Dżem. Z kolei tekst do poruszającej kompozycji Piotra Cugowskiego „Parnassus” napisała Karolina Kozak.
Album „Zmienić zdarzeń bieg” ukazuje nową twarz Braci, powstawał ponad rok, został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, potwierdza wysoki poziom muzyczny zespołu i zamiłowanie do rasowego, rockowego grania, ale i zapowiada wyraźny zwrot ku melodyjnym, bardzo emocjonalnym i przebojowym kompozycjom. Takich Braci naprawdę trzeba posłuchać. Najlepiej już 13 maja w Hard Rock Cafe w Warszawie!