24.05.2024

LEGENDA POWRACA!

I to w wielkim stylu! Małgorzata Ostrowska prezentuje nowy singiel pt. “Legenda”. 

Przez ponad cztery dekady obecności na największych polskich scenach Małgorzata Ostrowska napisała własną legendę – opowieść o Artystce zawsze odważnej, zawsze bezkompromisowej, zawsze intrygującej i inspirującej do wytyczania własnych dróg oraz namawiającej do nie oglądania się za siebie.

Jej nazwisko i niezwykle mocny charakterystyczny głos kojarzymy z dziesiątkami przebojów, a “Legenda” niewątpliwie do nich dołączy. W kompozycji Pawła Krawczyka i Rafała Malickiego do słów samej Małgorzaty słychać silną inspirację muzyką lat 80., dekadą, w której Artystka zaczynała swoją muzyczną przygodę i od której nie chce się odcinać. 

„Legenda” to dla mnie taka zabawa w powrót do źródeł. Trochę muzyczny – dlatego producentem piosenki i całej płyty został znany z zespołu Hey Paweł Krawczyk – ale głównie wizerunkowy. Pisząc tekst, chciałam żeby był pozytywny, optymistyczny. To w moich tekstach wcale nie jest takie oczywiste, ale w dobre, pozytywne rzeczy trzeba uwierzyć. Bo ‘warto czasem królem być’.

Piosenkę można było usłyszeć już na kilku koncertach – najpierw z lekką niepewnością, a potem z wielką przyjemnością obserwowałam ze sceny reakcje słuchaczy. Wierzę, że pokochają „Legendę” tak samo, jak ja. – mówi Małgorzata Ostrowska.

Nawiązaniem do jej muzycznych korzeni i unikatowego stylu jest także zdjęcie autorstwa duetu Zija/ Pióro, jakie znalazło się na okładce singla oraz teledysk w reżyserii Dawida Romańskiego (Rzeczy Niesłychane).

„Legenda” to pierwszy z singli zapowiadających długo oczekiwany, kolejny solowy albumu Małgorzaty Ostrowskiej – dostępny już we wszystkich serwisach streamingowych.