26.05.2011

Nowa płyta VIDEO!

Już w najbliższy weekend w sklepach pojawi się nowa płyta zespołu VIDEO pt.”Nie obchodzi nas rock” z hitem „Papieros”, który już od kilku tygodniu króluje na radiowych playlistach w całym kraju. Kolejny raz znalazł się w TOP 5 notowania najczęściej granych piosenek w polskich stacjach radiowych (Nielsen Music Control). Płyta jest wspólnym wydawnictwem Rock House Entertainment i EMI Music Poland.

Zespół już w sobotę zaprezentuje ten utwór podczas gali Eska Music Awards, jest również nominowany do nagrody w kategorii Zespół Roku. A w niedzielę zobaczycie VIDEO w programie Dzień Dobry TVN.

Nowy album Video zawiera 13 utworów, wśród których, oprócz bijącego obecnie rekordy popularności „Papierosa”, są też, znane z ubiegłego roku, single „Szminki róż” i „Fantastyczny lot”. Autorem wszystkich tekstów jest wokalista, Wojtek Łuszczykiewicz, a kompozycji gitarzysta, Marek Kisieliński. Wyjątkami są: tytułowy utwór „Nie obchodzi nas rock” – cover popularnej w latach 90 postpunkowej formacji PRL oraz piosenka „UV 400” autorstwa i z gościnnym udziałem PseudoArtysty. Na płycie zespół złożył też swoisty hołd swojemu aktorskiemu idolowi, Andrzejowi Chyrze. Polecamy!