14.11.2014

Nowy singiel Plateau – „Niebanalnie”

3 listopada miała miejsce premiera teledysku do piosenki „Niebanalnie” zespołu Plateau. Utwór „Niebanalnie” jest zapowiedzią nowej, piątej już płyty zespołu Plateau, która ukaże się na początku 2015 roku. Jest to zupełnie nowa odsłona Plateau znanego z poetyzującego rocka czy alternatywnych interpretacji piosenek Marka Grechuty na poprzedniej płycie „Projekt Grechuta” wyprodukowanej przez Wojciecha Waglewskiego.

“Niebanalnie” może być pewnym zaskoczeniem dla naszych słuchaczy, choć myślę, że ciągle poruszamy się w bliskiej nam od lat stylistyce poetyckiego rocka – mówi lider Plateau, Michał Szulim. Zawsze stawialiśmy na, nomen omen, niebanalne teksty i przekaz. Teraz dołożyliśmy do tego więcej melodii i nieco intrygującej elektroniki. Nasza nowa płyta będzie miała sporo kolorów, dziś odsłaniamy jeden z nich. Ta piosenka to taka jesień w naszym wydaniu – melancholijna, ale nie smutna i szara.

Produkcją nowych utworów Plateau zajął się Kuba Galiński znany ze współpracy z Anią Dąbrowską, Anną Wyszkoni czy Januszem Panasewiczem.