01.09.2023

PIOTR CUGOWSKI PREZENTUJE NOWY SINGIEL PT. „LATARNIK”

Piotr Cugowski powraca! „Latarnik” to nowa propozycja zapowiadająca jego drugi solowy album, który ukaże się w 2024 roku. Utwór jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych.
„Latarnikiem otwieram drugi etap mojej solowej drogi. Celowo wybrałem ten utwór jako pierwszy do szerszego zaprezentowania chcąc dać sygnał moim odbiorcom, że jestem wierny swoim korzeniom i muzycznej tradycji, która we mnie tkwi. Latarnik na pewno nie jest utworem łatwym i lekkim, ale wierzę, że moja publiczność oczekuje ode mnie przede wszystkim rzeczy ważnych i ta myśl towarzyszy mi cały czas podczas tworzenia nowych piosenek” – mówi Piotr o swoim najnowszym singlu. 
Bogate, gitarowe aranżacje i przejmujący, rockowy głos – wciąż jeden z najbardziej charakterystycznych na polskiej scenie muzycznej – to znaki rozpoznawcze Piotra Cugowskiego, które odnajdziemy w piosence „Latarnik”. To liryczna opowieść o poszukiwaniu nadziei w najtrudniejszych momentach zaśpiewana w niezwykle przejmujący i zapadający w pamięć sposób. 
Autorem muzyki jest Piotr Cugowski, a słowa napisał Wojciech Byrski. Do piosenki powstał również teledysk: