20.11.2009

Pocztówka do Świętego Mikołaja

Dziś premiera wyjątkowej płyty. Płyty, która oficjalnie otwiera XVII edycję jednej z najpopularniejszych świątecznych akcji charytatywnych w Polsce – „Pocztówki do Św. Mikołaja”. Jest to akcja radia RMF i Towarzystwa Nasz Dom, której celem jest wspieranie rodzinnych domów dziecka. Środki zgromadzone podczas tej kampanii od kilkunastu lat zmieniają los osieroconych dzieci. Każdemu, komu nie jest on obojętny, polecamy zakup tej płyty.

W nagraniu hymnu tegorocznej akcji pt.”Czekam już rok” udział wzięli między innymi nasi Artyści: Ania Wyszkoni (śpiew), Wojtek Łuszczykiewicz z zespołu Video (śpiew), który jest również autorem tekstu, Wojciech Klich z zespołu Ani Wyszkoni (śpiew), gitarzysta Marek Kisieliński (muzyka, aranżacja), a także muzycy grupy Video: Emilian Waluchowski (perkusja) i Piotr Kowalewski (bas). Oprócz naszych Artystów, piosenkę „Czekam już rok” śpiewają: Małgorzata Ostrowska, Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff) i Małgorzata Szymańska (Amellia). W wersji specjalnej hymnu, wraz z gwiazdami zaśpiewali dziennikarze RMF FM.

Wydawcą płyty „Pocztówka do Świętego Mikołaja” jest firma Dream Music. Producentem wykonawczym tegorocznego hymnu jest Rock House, a za produkcję muzyczną odpowiada Jarosław Kidawa. Premiera radiowa piosenki „Czekam już rok” już 30 listopada na antenie RMF FM. Już dziś możecie jej posłuchać na naszym oficjalnym profilu My Space. Odsłonę telewizyjną tego projektu zobaczycie w świątecznym odcinku programu „Gotowi na ślub” 26 grudnia w TVP 1.