20.05.2013

Projekt Grechuta w hołdzie Markowi Jackowskiemu

W najbliższy piątek 24 maja, Marek Jackowski miał wystąpić z zespołem Plateau w legendarnej „Piwnicy Pod Baranami” w koncercie „Projekt Grechuta”. Po niespodziewanej śmierci Marka w sobotę, zespół zdecydował, że koncert jednak się odbędzie i będzie hołdem nie tylko dla Marka Grechuty, ale również Marka Jackowskiego.

Drodzy Państwo.

Od kiedy dowiedzieliśmy się o śmierci Marka Jackowskiego, biliśmy się z myślami dotyczącymi naszego piątkowego koncertu w Piwnicy Pod Baranami, gdzie Marek miał z nami wystąpić.

Marek Jackowski czekał z niecierpliwością na ten wieczór, wspólnie się tym cieszyliśmy. W końcu to miał być nasz debiut w tym szczególnym miejscu, a jego powrót do Piwnicy po kilkudziesięciu latach. Mieliśmy w planie przed tym koncertem usiąść wspólnie przed Piwnicą, gdzie przy stoliczku swój pomnik ma Piotr Skrzynecki- przyjaciel Marka…
Drogi Marku- nie wybaczyłbyś nam, gdybyśmy nie zrealizowali naszego wspólnego planu. Gdybyśmy w tych murach nie zagrali „Pomarańczy i mandarynek”, czy „Ocalić od zapomnienia”- piosenek które tak Cię wzruszały na scenie i które śpiewaliśmy wspólnie z Tobą ponad dwa lata na koncertach. Nie zabraknie też „Oprócz błękitnego nieba” i nowej piosenki, którą napisałeś dla nas niedługo przed śmiercią.
Ten wyjątkowy wieczór poświęcimy nie tylko wspaniałemu Markowi Grechucie, ale również Tobie…w podziękowaniu za to, co dla nas zrobiłeś. Nie ma lepszego miejsca na taki koncert.
Do zobaczenia w piątek 24 maja w Krakowie w „Piwnicy Pod Baranami”.
Zespół PLATEAU