20.02.2011

PROJEKT GRECHUTA już w marcu!

Z ogromną satysfakcją przedstawiamy Wam kolejny projekt muzyczny, który powstał przy współudziale Rock House. Jest to czwarta płyta zespołu PLATEAU pt. „PROJEKT GRECHUTA”, na której znajdzie się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, dość odważnych aranżacjach. Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

Oprócz Wojciecha Waglewskiego, który również na płycie zagrał i zaśpiewał, zespołowi Plateau towarzyszą tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Muzycznie udzielił się również jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, na płycie znalazły się tak szlachetne i piękne kompozycje, jak: „Twoja postać”, „Niepewność”, „Świat w obłokach”, „Gdzieś w nas” i „Gdziekolwiek” stanowiące przekrój twórczości Artysty. Utwory, choć nagrane w dość zaskakujących, momentami nawet awangardowych, wersjach, nie zostały pozbawione magii nadanych im przez genialnego twórcę.

W marcu, pod hasłem „Wiosna, ach to ty!”, rusza trasa koncertowa „Projektu Grechuta”, w której oprócz wymienionych artystów wezmą udział inni wspaniali goście, m.in.: Marek Jackowski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Anna Wyszkoni, Marek Piekarczyk, Krzysztof Kiljański, Sławomir Berny (Anawa), a nawet Titus z zespołu Acid Drinkers! O szczegółach trasy będziemy Was informować na bieżąco.

Premiera płyty: 14 marca. Patronem medialnym albumu oraz trasy koncertowej jest radiowa Trójka, w której już niebawem usłyszycie pierwszego singla promującego Projekt Grechuta.