10.03.2011

Wiosna, ach to ty!

„Wiosna, ach to ty” to pierwszy singiel promujący szczególną płytę zespołu Plateau pt. „Projekt Grechuta”. W utworze gościnnie występuje jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek, Sonia Bohosiewicz. Poezja Marka Grechuty w wykonaniu zjawiskowej Soni Bohosiewicz, okraszona alternatywnym brzmieniem grupy Plateau i wyprodukowana przez mistrza Wojciecha Waglewskiego to wybuchowa mieszanka romantyzmu z rockową zadziornością. W obliczu takiego wołania wiosna nie ma wyjścia, musi wreszcie nadejść! Piosenki możecie posłuchać na naszym profilu My Space oraz tutaj.

Singiel „Wiosna, ach to ty” promuje album „Projekt Grechuta” oraz trasę koncertową „Wiosna, ach to ty”, która rusza już 19 marca. Plateau wraz gośćmi: Martyną Jakubowicz, Anną Wyszkoni, Sonią Bohosiewicz, Markiem Jackowskim (Anawa, Maanam), Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy), Krzysztofem Kiljańskim, Markiem Piekarczykiem (TSA), Titusem (Acid Drinkers) będzie okazja zobaczyć jeszcze wiosną w kilkunastu miastach w Polsce. Szczegóły w naszym terminarzu.

A pierwsza telewizyjna odsłona Projektu Grechuta będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę, 13 marca, w weekendowym wydaniu programu Kawa czy herbata w TVP 1. Serdecznie zapraszamy!