Lady Pank Małgorzata Ostrowska Krzysztof Cugowski Anna Wyszkoni Krystian Ochman Kasia Kowalska Piotr Cugowski Myslovitz

Kasia Kowalska

URODZIŁA SIĘ 13 CZERWCA 1973 ROKU. WYCHOWYWAŁA W PODWARSZAWSKIM SULEJÓWKU, RAZEM Z DWOMA STARSZYMI OD NIEJ BRAĆMI. MUZYKA BYŁA Z NIĄ ZAWSZE – JUŻ WTEDY, GDY BĘDĄC MAŁĄ DZIEWCZYNKĄ WYŚPIEWAŁA SWĄ PIERWSZĄ NAGRODĘ W KONKURSIE PIOSENKI ZUCHOWEJ; WTEDY, GDY ZRYWAŁA SIĘ Z ZAJĘĆ BY ŚPIEWAĆ W SWYCH PIERWSZYCH, AMATORSKICH JESZCZE ZESPOŁACH I WTEDY, GDY PO LEKCJACH ZAMYKAŁA SIĘ W POKOJU I ŚPIEWAŁA NA CAŁY GŁOS PIOSENKI SWOICH ULUBIONYCH ARTYSTÓW. MUZYKA BYŁA W NIEJ OD ZAWSZE, TO ONA WYKSZTAŁCIŁA W NIEJ TAK NIESPOTYKANĄ WRAŻLIWOŚĆ NA DŹWIĘKI… I TO WŁAŚNIE POPRZEZ NIĄ NAJLEPIEJ MOŻE WYRAZIĆ SWE EMOCJE I UCZUCIA.

W LATACH 90-TYCH, ZANIM NAGRAŁA SWÓJ DEBIUTANCKI ALBUM, ŚPIEWAŁA I NAGRYWAŁA PŁYTY Z RÓŻNYMI ZESPOŁAMI, JAK HUMAN, FATUM, HETMAN, PIERSI, CZY TALKING PICTURES. NAJWIĘKSZY SUKCES PRZYNIOSŁA JEJ JEDNAK WSPÓŁPRACA Z ZESPOŁEM ZAŁOŻONYM WSPÓLNIE Z ROBERTEM AMIRIANEMEVERGREEN, KIEDY W 1993 ROKU, PODCZAS KONCERTU Z OKAZJI DNIA DZIECKA W WARSZAWSKIEJ “STODOLE”, PO KTÓRYM PODPISAŁA SWÓJ PIERWSZY KONTRAKT PŁYTOWY Z FIRMĄ IZABELIN STUDIO (DZIŚ UNIVERSAL MUSIC POLSKA). I TAK SIĘ ZACZĘŁO…

BĘDĄC NASTOLATKĄ, NA SWOIM KONCIE MIAŁA JUŻ KONCERTY Z EWĄ BEM (DZIENNIK MEJ PODRÓŻY), NIECO PÓŹNIEJ WSPÓLNĄ TRASĘ Z EDYTĄ BARTOSIEWICZ, PODCZAS KTÓREJ PROMOWAŁA SWOJĄ PIERWSZA PŁYTĘ, A TAKŻE KILKA KONCERTÓW PRZED BOBEM DYLANEM, KTÓRE DLA DEBIUTUJĄCEJ WTEDY ARTYSTKI BYŁY OGROMNYM WYRÓŻNIENIEM. JUŻ WTEDY NA KONCIE KASI ZNALAZŁO SIĘ WIELE PRESTIŻOWYCH NAGRÓD, M.IN. FRYDERYK ’94 W KATEGORII DEBIUT ROKU, CZY TYTUŁ NAJWIĘKSZEJ NADZIEI POLSKIEGO ROCKA OD MIESIĘCZNIKA “TYLKO ROCK”. PODCZAS FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO PLEBISCYTU ROZGŁOŚNI RADIOWYCH TOP ’94 OTRZYMAŁA NAGRODY W KATEGORIACH: DEBIUT ’94 I PRZEBÓJ ROKU!

PIERWSZY DEBIUTANCKI ALBUM KASI PT. “GEMINI” UKAZAŁ SIĘ 12 WRZEŚNIA 1994 ROKU. PŁYTA ZOSTAŁA BARDZO DOBRZE PRZYJĘTA PRZEZ ŚWIAT MUZYCZNY I ZNALAZŁA WIERNĄ RZESZĘ NABYWCÓW, UZYSKUJĄC W KRÓTKIM CZASIE STATUS ZŁOTEJ, A NASTĘPNIE PLATYNOWEJ PŁYTY (PONAD 300 TYS. SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY)!

W LIPCU 1995 R. KASIA ZAŚPIEWAŁA PODCZAS ZAREJESTROWANEGO NA PŁYTACH I KASETACH KONCERTU PAMIĘCI R. RIEDLA “LIST DO R. NA 12 GŁOSÓW” (MODLITWA III – POZWÓL MI ORAZ KIM JESTEM – JESTEM SOBIE).

I NASTĘPNE NAGRODY, M.IN. FRYDERYK ’95 W KATEGORII PIOSENKA ROKU – A TO CO MAM…; PIERWSZE MIEJSCE PLEBISCYTU TOP ’95 (WOKALISTKA ROKU I PRZEBÓJ ROKU); WOKALISTKA ROKU ’95 OD MAGAZYNU “BRUM”; DRUGIE MIEJSCE W TEJ KATEGORII OD MAGAZYNU “TYLKO ROCK”, ORAZ DWA ZŁOTE MIKROFONY “POPCORNU” I BRĄZOWY OTTO OD MAGAZYNU “BRAVO”.

 

Kontakt

MACIEJ DURCZAK

Manager

Kontakt z mediami, Booking

602 240 548 durczak@rockhouse.pl

PIOTR "PESZO" PIECH

Tour Manager

Booking, Szczegóły organizacyjne

792 796 733 piotr@rockhouse.pl

Odwiedź oficjalną stronę artysty