Lady Pank Krzysztof Cugowski Małgorzata Ostrowska Anna Wyszkoni Kasia Kowalska Michał Szpak Piotr Cugowski Wojtek Cugowski Krystian Ochman

Kasia Kowalska

Urodziła się 13 czerwca 1973 roku. Wychowywała w podwarszawskim Sulejówku, razem z dwoma starszymi od niej braćmi. Muzyka była z nią zawsze – już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych, amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Muzyka była w niej od zawsze, to ona wykształciła w niej tak niespotykaną wrażliwość na dźwięki… i to właśnie poprzez nią najlepiej może wyrazić swe emocje i uczucia.

W latach 90-tych, zanim nagrała swój debiutancki album, śpiewała i nagrywała płyty z różnymi zespołami, jak Human, Fatum, Hetman, Piersi, czy Talking Pictures. Największy sukces przyniosła jej jednak współpraca z zespołem założonym wspólnie z Robertem AmirianemEvergreen, kiedy w 1993 roku, podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej “Stodole”, po którym podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy z firmą Izabelin Studio (dziś Universal Music Polska). I tak się zaczęło…

Będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem (Dziennik mej podróży), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem, które dla debiutującej wtedy Artystki były ogromnym wyróżnieniem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk ’94 w kategorii Debiut Roku, czy tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od miesięcznika “Tylko rock”. Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP ’94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut ’94 i Przebój roku!

Pierwszy debiutancki album Kasi pt. “GEMINI” ukazał się 12 września 1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status złotej, a następnie platynowej płyty (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy)!

W lipcu 1995 r. Kasia zaśpiewała podczas zarejestrowanego na płytach i kasetach koncertu pamięci R. Riedla “List Do R. Na 12 Głosów” (Modlitwa III – Pozwól mi oraz Kim jestem – jestem sobie).

I następne nagrody, m.in. Fryderyk ’95 w kategorii Piosenka roku – A to co mam…; pierwsze miejsce Plebiscytu TOP ’95 (Wokalistka roku i Przebój roku); Wokalistka roku ’95 od magazynu “Brum”; drugie miejsce w tej kategorii od magazynu “Tylko rock”, oraz dwa Złote Mikrofony “Popcornu” i Brązowy Otto od magazynu “Bravo”.

Kontakt

MACIEJ DURCZAK

Manager

Kontakt z mediami, Booking

602 240 548 durczak@rockhouse.pl

ANDRZEJ “DYZIO” KRÓL

Tour Manager

Booking, Szczegóły organizacyjne

602 605 503 dyzio@rockhouse.pl

Odwiedź oficjalną stronę artysty

BĄDŹ NA BIEŻĄCO ZE SWOIMI ULUBIONYMI ARTYSTAMI!

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!