pl en

Piotr Cugowski

Biografia

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, Wojtkiem Cugowskim, założył zespół Bracia, który zawiesił działalność z końcem 2018 roku. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne i wprowadzając na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „Nad Przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Niepisane”, “Za szkłem”, Po drugiej stronie chmur”, “Missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach muzycznych sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

W 2018 roku Piotr został zaangażowany przez Telewizję Polską do udziału w telewizyjnym show The Voice of Poland w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną widowiska.

Z końcem 2018 roku zespół Bracia zawiesił działalność, a Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał swoją premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych oraz na żywo w programie The Voice of Poland. 6 marca 2019 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał mu status Złotej Płyty.

W październiku 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “Kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: “Zostań ze mną”, “Daj mi żyć” i “Takich jak my nie znał świat”. 

Na 2020 i 2021 rok zaplanowana jest trasa koncertowa Piotra Cugowskiego związana z albumem “40”, ale i przekrojem całej jego dwudziestoletniej drogi artystycznej. 

Kontakt

MANAGEMENT

Maciej Durczak – manager
kontakt z mediami, booking terminów
tel. +48 602 240 548
email: durczak@rockhouse.pl

Aleksandra Henglewska  – tour manager
booking terminów, szczegóły organizacyjne i techniczne
tel. +48 530 593 606
e-mail: ola@rockhouse.pl

Zobacz wszystkie

Teledyski

Piotr Cugowski

PIOTR CUGOWSKI – “TAKICH JAK MY NIE ZNAŁ ŚWIAT”

Piotr Cugowski

PIOTR CUGOWSKI – “DAJ MI ŻYĆ”

Piotr Cugowski

PIOTR CUGOWSKI – ZOSTAŃ ZE MNĄ

Kup płytę

Dyskografia

CUGOWSCY – “OSTATNI RAZ”

CUGOWSCY – “ZAKLĘTY KRĄG”

Bracia – “Zmienić zdarzeń bieg. Platynowa edycja”

BRACIA – “Zmienić zdarzeń bieg”

BRACIA – “ZAPAMIĘTAJ”

BRACIA – “Tribute to Queen”

BRACIA – “FOBROCK”