pl en

Social media Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Biografia

Big-band Koliber przy szkole muzycznej w Szczecinku i prowadzący go Krzysztof Powalisz są bardzo ważnym etapem w życiu Małgorzaty Ostrowskiej, bo od tego rozpoczęła się jej trwająca do tej pory przygoda z muzyką. Współpracę z Kolibrem rozpoczęła w wieku 11 lat i kontynuowała do czasu ukończenia tej szkoły.

Po nieudanej próbie dostania się na wydział biologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu Małgorzata ląduje w Studio Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej kierowanym przez Krzysztofa Powalisza. Tam poznaje Wandę Kwietniewską i Grzegorza Stróżniaka, z którymi m.in. tworzą Vist szkolną grupę wokalną.

Trwają poszukiwania muzyczne, eksperymenty z własną twórczością, próby określenia wspólnego dla wszystkich stylu muzycznego. W Estradzie Poznańskiej pojawia się Piotr Niewiarowski. W wyniku tego spotkania i kilku sprzyjających okoliczności powstaje zespół Lombard. Piotr Niewiarowski zostaje jego menadżerem, a skład Lombardu po wstępnych zmianach określa się następująco:

WANDA KWIETNIEWSKA – śpiew

MAŁGORZATA OSTROWSKA – śpiew

GRZEGORZ STRÓŻNIAK – śpiew i instrumenty klawiszowe

MACIEJ SZYMAŃSKI – instrumenty klawiszowe

JAREMI SAJKOWSKI – gitara

MAURYCY PRZYBYŁOWICZ – gitara basowa

KRZYSZTOF KUŹNIAK – perkusja

Dnia 18 maja 1981 r. W estradzie poznańskiej odbyła się pierwsza próba zespołu Lombard. Ten dzień uznawany jest za oficjalną datę powstania zespołu. Pierwotnie planowano, aby grupa nazywała się Skandal, ale ostatecznie w lipcu na antenie polskiego radia pojawiła się nazwa LOMBARD.

Grupa zadebiutowała na antenie radiowej (w “Lecie z Radiem”) i telewizyjnej (w programie “Magazyn Pana Manna”) utworem Bez zysków, bez strat, a powodzenie utworu pozwoliło już w październiku 1981 roku wyruszyć na pierwszą, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem publiczności trasę koncertową (w międzyczasie gitarzystą zespołu został Piotr Zander).

Przerwana przez stan wojenny działalność zespołu została wznowiona wiosną 1982 roku, a emitowane w rozgłośniach radiowych nagrania Droga pani z tv, O jeden dreszcz, a przede wszystkim Przeżyj to sam uczyniły Lombard, zaledwie w ciągu kilku miesięcy, niezwykle popularną grupą. Latem 1982 roku grupa nagrała album Śmierć dyskotece!, który ukazał się rok później. Wielkim przebojem staje się utwór Nasz ostatni taniec.

Jesienią 1982 roku odeszła Wanda Kwietniewska co spowodowało, że wizerunkiem grupy stała się Małgorzata Ostrowska. Jeszcze w tym samym roku nagrana została płyta Live, najważniejsza pozycja fonograficzna w dorobku grupy. Album podbił jeszcze i tak już wysoka pozycję zespołu na polskim rynku rockowym, a ugruntowaniem popularności okazał się sukces na festiwalu w Opolu w 1983 roku, gdzie największe laury zdobył wykonywany przez Małgorzatę Ostrowską z Lombardem utwór Szklana pogoda, który wszedł do kanonu polskiego rocka.

Zespół rusza na pierwsze zagraniczne wyjazdy – do Czechosłowcji i na kilka koncertów do klubów w Holandii. Cały czas Lombard koncertuje i nagrywa nie będąc w stanie sprostać wszystkim napływającym propozycjom.

Rok 1984 grupa zaczyna od mocnego uderzenia: podczas koncertów w warszawskim klubie “Stodoła” otrzymuje od polskich nagrań “Złotą Płytę” za sprzedanie 400.000 egzemplarzy albumu Śmierć dyskotece! I cały czas grupa nie zwalnia tempa: liczne koncerty w kraju, udział w spektaklu teatralnym “Łyżki i księżyc” w Teatrze Polskim w Poznaniu (kilkadziesiąt spektakli przy pełnej sali), nagranie kolejnej płyty Szara maść, ukazanie się limitowanego albumu Wolne od cła, kolejny sukces z firmą “Savitor” w konkursie wytwórni płytowych na festiwalu w Opolu i kolejne koncerty zagraniczne (przede wszystkim wspaniała trasa koncertowa na południu Włoch). Sukcesy na listach przebojów świętują kolejne utwory, a dzięki kompozycji Stan gotowości zespół osiąga i miejsce na najbardziej prestiżowej liście Programu III Polskiego Radia.

Kolejny album Anatomia grupa nagrywa wiosną 1985 roku, w maju podczas festiwalu “Rock Arena” otrzymuje “Złotą Płytę” za singiel Adriatyk, ocean gorący (150.000 sprzedanych płyt!), latem reprezentuje Polskę w konkursie podczas festiwalu w Sopocie, a do I miejsca w “Trójce” docierają przeboje Mam dość i Kryształowa.

Pierwsze działania solowe rozpoczyna Małgorzata Ostrowska koncertując (m.in. Na festiwalu “Jazz jamboree”) i nagrywając płytę z zespołem Basspace, grając w filmie Podróże Pana Kleksa, a w styczniu 1986 roku biorąc udział w spektakularnej wyprawie gwiazd polskiej estrady (obok Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Andrzeja Rosiewicza i Michała Urbaniaka) na koncert “New York’s Polish Extravaganza”.

Rok 1987 przyniósł pewien kryzys w zespole i kolejne działania solowe: tym razem Grzegorz Stróżniak zaangażował się we współpracę z Teatrem Polskim w Poznaniu przy spektaklu “Ujrzana we śnie Wasawadatta”, a Małgorzata Ostrowska podróżowała po Polsce z cyklem koncertów bluesowych (obok “lombardowych” muzyków Henryka Barana i Piotra Zandera), by w maju wziąć udział w prestiżowej premierze rock-opery “Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Gdyni w roli Marii Magdaleny. Kolejny udział w opolskich premierach nie przyniósł tym razem sukcesu, a kolejna płyta Kreacje potwierdziła, że zespół jest w dołku. Lombard zdążył jeszcze reprezentować nasz kraj na festiwalu “Mesam” w Belgradzie, po czym zawiesił działalność (Małgorzata Ostrowska oczekiwała narodzin dziecka).

Po przerwie nastąpiły ogromne zmiany personalne w grupie, przede wszystkim z Lombardem pożegnał się jeden z jego filarów – Grzegorz Stróżniak. Nowy skład wziął się ostro do pracy i już jesienią 1988 wyjechał na wielkie tournee po Związku Radzieckim dając łącznie 46 koncertów. Kolejny rok był już bogaty w wydarzenia: kolejna płyta Koncert nagrana w “Teatrze Stu” w Krakowie, owacyjne przyjęcie na festiwalu opolskim, wielki hit Mister of America, a wreszcie latem pierwszy, dwumiesięczny wyjazd do USA na “Festival Polonaise” w Chicago i koncerty klubowe koło nowego jorku. Ogromną przygodą był także udział w “IIIrd International Babylon Festival” w Iraku.

W styczniu 1990 roku grupa została zaproszona do udziału w uroczystym koncercie “Artyści dla Rzeczypospolitej” (obok Romana Polańskiego, Michaiła Barysznikowa i gwiazd polskiej muzyki, estrady, filmu i teatru) z udziałem najważniejszych osób w państwie. Zaraz potem Lombard nagrał album Welcome home, po czym wyjechał na festiwal do San Remo. Lato znów minęło na pobycie w USA, a od jesieni rozpoczęły się przygotowania do obchodów X-lecia zespołu, do których zostali zaproszeni Wanda Kwietniewska i Grzegorz Stróżniak.

Cały 1991 roku upłynął pod hasłem jubileuszu – koncerty, bardzo udany występ podczas kolejnego festiwalu w Opolu i nagranie płyty ’81-’91 największe przeboje. Zespół Lombard, z Małgorzatą Ostrowską, Grzegorzem Stróżniakiem i Piotrem Zanderem, zakończył współpracę pożegnalnym koncertem w Warszawie w grudniu 1991 roku i kolejnym wyjazdem do amerykańskich klubów na początku 1992 roku, po czym zawiesił działalność.

Ponowną współpracę z nowym Lombardem Małgorzata Ostrowska nawiązała w kwietniu 1998 roku, co zaowocowało kilkudzisięcioma koncertami. Współpraca została ostatecznie zakończona w lipcu 2000 roku z powodu niemożliwości pogodzenia jej z solową karierą.

W 1996 roku, po kilkuletniej przerwie Małgorzata Ostrowska postanowiła powrócić na scenę, poświęcając się karierze solowej.

W 1997 r. podpisała kilkuletni kontrakt fonograficzny z firmą SONY MUSIC POLSKA, a pierwsza solowa płyta ukazała się 19 marca 1999 roku. Płyta nosi tytuł Alchemia, znajdują się na niej piosenki kilku znanych polskich kompozytorów (m.in. Roberta Gawlińskiego, Marka Kościkiewicza, Stanisława Zybowskiego, Michała Grymuzy), a produkcją artystyczną albumu zajął się Stanisław Zybowski, producent i współtwórca sukcesów Urszuli. Wszystkie teksty napisała Małgorzata, a mówią one o czarodziejskości i magiczności uczuć pomiędzy ludźmi. Płytę promowały cztery utwory: “Lawa”, “Tak jak pierwszy raz”, “Cisza jak dziś” i “Teraz, kiedy wiem”.

W kwietniu 1999 roku Małgorzata rozpoczęła koncerty z nowym zespołem złożonym głównie z młodych poznańskich muzyków (Bolo Pietraszkiewicz – gitara, Bartosz Melosik – instrumenty klawiszowe, Leszek Ziółko – gitara basowa i Grzegorz Siek – perkusja) i znanego z grupy “Pivo” gitarzysty Wojtka Garwolińskiego.
Podczas Festiwalu w Sopocie w sierpniu 1999 roku, Małgorzata wystąpiła z recitalem, podczas którego otrzymała nagrodę “Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności.
W grudniu 1999 roku pojawiła się piosenka “Mijamy się, mijamy się” nagrana do serialu Jerzego Gruzy Tygrysy Europy, a w sierpniu 2000 roku piosenka “Jeśli tak miało być”, która promowała film Piotra Starzaka Enduro bojz.
13 listopada 2000 roku Wytwórnia SONY MUSIC wydała drugi solowy album Małgorzaty zatytułowany Przed świtem, który promowała piosenka “Głupi świat”. W nagraniu płyty wzięli udział członkowie zespołu Małgorzaty, a producentem artystycznym był Tomasz Bonarowski. Kilka utworów skomponował Michał Grymuza, na płycie są także kompozycje Macieja Sobczaka, Jarosława Chęcia, Wojtka Garwolińskiego, Bartka Melosika, Bola Pietraszkiewicza, a także cover zespołu Moody Blues “Nights In White Satin”. Drugim singlem promującym płytę była kompozycja “7.05 (Przed świtem)”.
28 maja 2001 roku podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim w Warszawie, Małgorzata (wraz z kompozytorem Jaremim Sajkowskim) otrzymała nagrodę “Philip Award” trzeciej edycji festiwalu TP S.A. MUSIC & FILM FESTIVAL w kategorii “piosenka w polskim filmie lub serialu” za utwór “Jeśli tak miało być”.

Na antenach radiowych i telewizyjnych na początku maja 2001 roku pojawiła się piosenka “Nie chcę, nie umiem”, którą Małgorzata wykonała podczas konkursu “Premier” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2001 roku. Utwór ten znalazł się na trzeciej solowej płycie Małgorzaty, która ukazała się 3 grudnia 2001 roku. Podwójny album nosi tytuł Instynkt, a zawiera aż dziewiętnaście utworów: szesnaście to nagrane na nowe stare przeboje jeszcze z czasów współpracy Małgorzaty z grupą Lombard (m.in. “Szklana pogoda”, “Taniec pingwina na szkle”, “Mam dość”, “Droga Pani z TV”, “Mister of America”, “Adriatyk, ocean gorący”, “Stan gotowości”, “Gołębi puch”, “Znowu radio”), a oprócz nich opolski “Nie chcę, nie umiem” i dwa nagrania premierowe. Wśród “starych” przebojów szczególną uwagę zwracają zapewne dwa duety: “Przeżyj to sam”, zaśpiewany wspólnie z Markiem Piekarczykiem i “Śmierć dyskotece!”, który Małgorzata wykonuje ze swoim szwagrem Piotrem “Gulczasem” Gulczyńskim. Ten właśnie utwór znalazł się na pierwszym singlu promującym ostatni album Małgorzaty Ostrowskiej. Później w stacjach radiowych pojawił się premierowy utwór “Słońce, które znasz”, a promocję albumu zakończyła latem ubiegłego roku nowa wersja wielkiego przeboju Lombardu “Adriatyk, ocean gorący”. Teledysk do tego nagrania został zrealizowany, oczywiście (!), nad brzegiem Adriatyku w Chorwacji.
Po nagraniu płyty Instynkt nastąpił dłuższy okres oczekiwania na nową płytę, ale kolejne lata przyniosły sporą aktywność koncertową i medialną – artystka zapraszana była do udziału w większości programów telewizyjnych. W pamięci widzów szczególnie zapisał się udział Małgorzaty w programach “Ananasy z mojej klasy” (2002), “Mamy Cię” (2004), “Szansa na sukces” (2005) i “Sylwester z Jedynką” (2006), a także w koncertach: “13.12.1981” poświęconym pamięci Jacka Kaczmarskiego (2003), “Koncercie Papieskim” (2005) i Jubileuszu zespołu Perfect w sopockim Amfiteatrze (2006).
Na początku 2004 roku Małgorzata wzięła udział w finale krajowych eliminacji Konkursu EUROWIZJA 2004, gdzie wykonała utwór “Nie uwierzę”, skomponowany przez amerykańskich twórców: mieszkającego na stałe w RFN Kena Rose’a i przebywającego za oceanem Kipa Wingera, do którego napisała polski tekst. Teledysk zrealizował młody poznański scenarzysta i reżyser Jacek Jabłoński.
Napływające stale zaproszenia od Polonii zza Oceanu zaowocały koncertami w Chicago (2004) oraz Nowym Jorku, Las Vegas i Los Angeles (2005).

Latem 2006 roku Małgorzata została zaproszona przez grupę Perfect do udziału w ich jubileuszowym koncercie, który odbył się na Festiwalu w Sopocie organizowanym przez TVP 1, gdzie podbiła serca publiczności własną interpretacją utworu “Idź precz”.

Na początku 2007 roku Małgorzata zaśpiewała dla Polonii w Londynie, a w lutym ukazała się płyta podsumowująca solową karierę Małgorzaty – Moja kolekcja. Krótko potem Artystka podpisała także umowę z Firmą WARNER MUSIC POLAND na wydanie nowego albumu.

W marcu 2007 roku Małgorzata, jako jedyna polska wokalistka, została zaproszona udział w spektakularnym koncercie z okazji otwarcia polskiej filii “Hard Rock Cafe” w Warszawie, a w stałej galerii Klubu umieszczone zostało zdjęcie i kurtka Małgorzaty z lat 80’tych. Tego samego roku artystka wystąpiła także na festiwalu w Opolu w koncercie piosenek Seweryna Krajewskiego i odsłoniła swoją gwiazdę w opolskiej “Alei Gwiazd Polskiej Piosenki”. We wrześniu wystąpiła na Sopot Festiwal 2007, gdzie z powodzeniem wykonała utwór “Słowa, jak węże do ucha”, który stał się jednym z przebojów lata 2007. Ta piosenka zapowiadała najnowszy album Małgorzaty. Teledysk do tej piosenki zrealizował Łukasz Jankowski.
1 października, Małgorzata Ostrowska wydała płytę Słowa, na której znajduje się 15 piosenek. Przed premierą krążka do stacji radiowych trafił utwór “Rzeka we mnie” (muz. R. Kalicki), który natychmiast znalazł się na listach przebojów.

Producentem i głównym kompozytorem płyty Słowa jest Jarosław “Jasiu” Kidawa, który wcześniej współpracował m.in. z grupą WILKI. Jasiu od kwietnia 2007 roku jest także stałym gitarzystą w zespole Małgorzaty zastępując Wojtka Garwolińskiego.

Dwie piosenki na nowej płycie skomponował Robert Kalicki, a jedną Michał Grymuza. Teksty jak zwykle napisała sama Małgorzata. Nowe wcielenie artystki okazało się bardziej łagodne i refleksyjne, choć nie pozbawione przebojowości i “rockowego charakteru”. Na tym albumie Małgorzata Ostrowska udowadnila, że do tej pory nie znaliśmy wszystkich zalet jej wyjątkowych możliwości wokalnych, jak również bardziej kobiecej i wrażliwej natury, o której opowiada swoimi “Słowami”.

W listopadzie 2007 roku wzięła udział w koncercie TVP2 “Pejzaż bez ciebie”, poświęconym pamięci Anny Jantar i wykonała wielki przebój “Tyle słońca w całym mieście”. A w grudniu w koncercie “Solidarni z Polakami na Białorusi”, transmitowanym przez TV Polonia z Filharmonii Białostockiej Małgorzata Ostrowska wykonała piosenkę grupy TILT “Mówię ci że”.

W roku 2008 wokalistka wzięła udział w obchodach XXX-lecia istnienia grupy KSU oraz zaśpiewała gościnnie w czterech piosenkach na jubileuszowej płycie grupy “XXX-lecie, Akustycznie”. Latem Małgorzata wystąpiła na festiwalu Legnica Cantat gdzie wystąpiła z Grupą Wokalną “6 na 6”.

Pod koniec 2008 roku Radio Fama przyznało Małgorzacie “Famke” i zaszczytny tytuł wokalistki roku.

Wiosną 2009 roku, tuż przed rozpoczęciem letniego sezonu koncertowego, nastąpiła bardzo ważna, wręcz symboliczna zmiana: w zespole Małgorzaty pojawił się gitarzysta Piotr Zander, kiedyś, tak jak Małgorzata, jeden z filarów grupy Lombard w jej najlepszych czasach. Zastąpił Jasia Kidawę.

W 2009 roku w stacjach radiowych pojawił się utwór “Z dalekiej podróży”. Utwór stał się muzyczną wizytówką akcji charytatywnej “Zdrowy nawyk, zdrowe piersi”, a Małgorzata jej Ambasadorką. Ukazuje się także płyta dokumentująca legnicki koncert “Cantat Superstars”, na której Małgorzata Ostrowska wraz z Grupą Wokalną “6 na 6” śpiewa 3 piosenki.

29 września 2009 roku w Hard Rock Cafe odbył się Benefis Małgorzaty z okazji 10-lecia solowej kariery. Wśród gości artystki na scenie pojawili się: Wanda Kwietniewska, Piotr Kupicha i Artur Gadowski.

Na gwiazdkę 2009 wzięła udział w nagraniu hymnu XVII już edycji charytatywnej akcji “Pocztówka Do Świętego Mikołaja”. Utwór “Czekam już rok” zaśpiewała wraz takimi wykonawcami jak: Ania Wyszkoni, Małgorzata Szymańska (Amelia), Olek Klepacz (FNS), Wojciech Klich i Wojciech Łuszczykiewicz (Video).

Od 13 marca do 15 maja 2010, wraz z Grzegorzem Halamą, Małgorzata brała udział w show TV Polsat “Tylko nas dwoje”.

W czerwcu, wraz z innymi artystami z Wielkopolski, Małgorzata wzięła udział w sesji nagraniowej piosenki “Nasze życie jest jak rzeka”. Piosenka wspierała akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej na rzecz powodzian, która odbyła się 4 lipca.

W październiku 2010 w stacjach radiowych pojawił się nowy utwór Małgorzaty “Szpilki (Taką mnie chcesz)”. A w lutym 2011 do radiowców została wysłana nowa, akustyczna wersja “Szpilek”.

W czerwcu 2011 roku Anna Dymna zaprosiła Małgorzatę do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki na krakowski Rynku. Jesienią plejada polskich gwiazd, wśród których była Małgorzata Ostrowska, nagrała dla Fundacji Anny Dymnej piosenkę “Nie bój się kochać”. Także jesienią wraz z Majką Jeżowską i innymi gośćmi Małgorzata wzięła udział w nagraniu kolejnej płyty “Czarodzieje uśmiechu” w ramach akcji charytatywnej “NIE nowotworom dzieci”.

Pod koniec 2011 roku Małgorzata rozpoczęła gościnną współpracę z zespołem Plateau w ramach “Projektu Grechuta” i wzięła udział w koncertach w Polsce oraz w trasie w Kanadzie i USA.

Ponownie do USA Małgorzata wyjechała w lutym 2012 roku, gdzie była gwiazdą Gali polonijnego Wietrznego Radia Chicago.

W kwietniu 2012 roku Małgorzata Ostrowska zespołem wystąpiła w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie w ramach cyklu “Koncerty w Trójce”, w którym wzięli także udział specjalni goście: Piotr Cugowski, Marek Jackowski i Maciej Sobczak. Fragmenty tego koncertu oraz dwóch innych, nagranych w czerwcu w Puszczykowie i w Studio Radia Merkury w Poznaniu, znalazły się na dawno oczekiwanej, nowej płycie Małgorzaty “GRAMY!” (kolejnym gościem w Puszczykowie był Robert Litza Friedrich). Album pojawił się w dwóch wersjach: tylko CD oraz CD+DVD (materiał DVD tylko z koncertu w Trójce). Płytę wydała wytwórnia MTJ, a premiera miała miejsce 5 października 2012. Wcześniej latem album promowała piosenka “Po niebieskim niebie”, do której muzykę skomponował Marek Jackowski, a ukazanie się płyty kolejny singiel “Gdy pada deszcz”.

Utwór “Po niebieskim niebie” staje się jednym z przebojów Lata z Radiem i zostaje umieszczony na płycie “Lato z Radiem 2012 vol. 2”.

Rok 2013 rozpoczął się od poważnych zmian w zespole Małgorzaty; odeszli Piotr Zander i Bolo Pietraszkiewicz, a nowymi gitarzystami zostali Adam Śmieżewski i Dominik Ostrowski, syn Małgorzaty.

W czerwcu Małgorzata bierze udział w jubileuszowym koncercie 50. festiwalu w Opolu, gdzie brawurowo wykonała “Szklaną pogodę”; oraz otrzymała wyróżnienie “Ikony Festiwalu w Opolu”, przyznawanej najwybitniejszym osobowościom opolskiego festiwalu przez Telewizję Polską i miasto Opole.

Małgorzata wystąpiła też w telewizyjnym koncercie z okazji XIII Dnia Papieskiego, gdzie z orkiestrą wykonała utwór “Moja i twoja nadzieja”.

Wzięła także udział w nagraniu dwóch charytatywnych utworów; pierwszy to “Przyjaciele – Potrafisz” m.in. z Krzysztofem Cugowskim i
Markiem Piekarczykiem na rzecz osób niepełnosprawnych. Drugi utwór to “Nie jesteśmy najważniejsi” m.in. z Majka Jeżowską, Januszem Radkiem i Hanią Stach, który wspierał akcję dożywiania bezdomnych zwierząt.

Jesienią na rynku ukazał się też dwupłytowy album “Czarodzieje uśmiechu”, na którym Małgorzata wraz Fryderykiem Krajewskim śpiewa utwór “Kochaj czworonogi”.

Pod koniec 2013 roku Małgorzata wzięła udział w kolejnej akcji charytatywnej “Każdy pluszak to historia”, w ramach której ukazała się płyta z bajkami czytanymi przez gwiazdy piosenki, sceny i sportu. Na płycie znalazła się bajka “Marzenia marchewki”; Małgorzaty Ostrowskiej i przez nią nagrana.

Początek roku 2014 to styczniowy występ na wielkiej Gali Prezydenta Wrocławia w Hali 100-lecia (wraz z Boney M), a także udział w akcji charytatywnej “Moc czekoladowej pisanki” (obok m.in. Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej), podczas której jeden z cukierników wykonał ogromną, czekoladową pisankę zaprojektowaną przez Małgorzatę.

W czerwcu Małgorzata wzięła udział w kolejnej, 10-tej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego w Krakowie przez
Annę Dymną. Przez cały 2014 rok Małgorzata bierze kilkakrotnie gościnny udział w trzech cyklach koncertowych: “Projekt Grechuta” z zespołem Plateau, koncercie piosenek Andrzeja Zauchy i koncercie piosenek Marka Jackowskiego.

Sierpień 2014 to m.in. w Polo Hit Festival w Szczecinie, a październik występ, w charakterze gwiazdy, podczas Gali Międzynarodowego
Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w Poznaniu. W listopadzie Małgorzata wybiera się na prestiżowy “Koncert Gwiazd” do niemieckiego Essen, gdzie wraz z zespołami Wilki i Golec Orkiestra zaśpiewa dla blisko 9-tysięcznej widowni w legendarnej hali “Grugahalle”.

“Meluzyna” zostaje uznana za najpopularniejszą piosenkę filmów o panu Kleksie. Z tej okazji Małgorzata gościnnie występuje podczas gali 32. „Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!”, który odbył się w grudniu, w Poznaniu. Sylwestra Małgorzata zagrała w Poznaniu na Placu Wolności, gdzie bierze udział w koncercie piosenek Anny Jantar obok m.in. Natalii Kukulskiej, Haliny Frąckowiak i Hanny Banaszak. Śpiewa “Tylko mnie poproś do tańca”, “Nie wierz mi, nie ufaj mi” oraz “Tyle słońca w całym mieście”

W 2015 roku Małgorzata, oprócz swoich koncertów, bierze udział w trzech dużych trasach koncertowych. Pierwsza to „Tribute to Marek Jackowski” razem z m.in. Anią Wyszkoni, Piotrem Cugowskim i Maciejem Maleńczukiem. Śpiewa oczywiście „Po niebieskim niebie” oraz „Deszcz” i duet z Piotrem Cugowskim „Przychodzisz, odchodzisz” /piosenka do której napisała tekst/. Druga to „Projekt Grechuta” z grupą Plateau gdzie śpiewa m.in. „Miłość” i „Gdzieś w nas”. Trzecia to „Symphonica”, gdzie z towarzyszeniem orkiestry Filharmonia Futura, Małgorzata śpiewa rockowe hity takich kapel jak Metallica, Nirvana czy AC/DC.

W październiku 2015 na prośbę kolegów, po 20 latach, Małgorzata znów występuje  na dwóch koncertach z muzykami dawnego składu Lombardu /z przełomu lat 80 i 90/ : z Arturem Malikiem, Piotrem Zanderem, Heniem Baranem. W zastępstwie Roberta Kalickiego, który nie mógł dojechać, wystąpił młody, zdolny klawiszowiec – Adam Drzewicki. Koncerty miały miejsce w Wieliczce i Niepołomicach. 2 maja, w swoje urodziny,  śpiewa w Warszawie na koncercie telewizyjnym „Wspólnoty polskiej” gdzie prezentuje utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”.

W grudniu Małgorzata wraz z Filharonią Futura, Sylwia Lorens i Mateuszem Ziółko nagrywa pastorałkę „Symphonica na święta”. W 2015 roku Małgorzata zaangażowała się również w akcję społeczną Kampanii Przeciw Homofobii – “Ramię w ramię po równość” i jako gość specjalny wystąpiła gali akcji .

 2016 rok to rok jubileuszowy, bo Małgorzata świętuje 35-lecie kariery zawodowej. Odbywa się kilka rocznicowych koncertów. W TVP 1 pojawia się jubileuszowy program „Świat się kręci” poświęcony Małgorzacie. Wśród zaproszonych gości są m.in. Wanda Kwietniewska, Marek Dutkiewicz, Andrzej Korzyński. Oprócz kilku przebojów Małgorzata śpiewa także premierowy utwór „Siedemnaście”. Również program „Jaka to melodia” poświęca jeden odcinek jubileuszowi wokalistki. Poza tym Małgorzata bierze udział w  kolejnych koncertach z cyklu „Marek Jackowski Tribute” i „Symphonica”. Ale też coraz częściej występuje jako gość specjalny w koncertach innych wykonawców. I tak  pojawia się na niezwykłym koncercie z okazji  otwarcia Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie jest gościem grupy Hey i śpiewa hit „Moja i twoja nadzieja”. Bierze także udział, w szczecińskiej sali NOSPR, w niezwykłym telewizyjnym koncercie „Osiecka Masterclass”, gdzie  wykonuje dwa przeboje legendarnej autorki tekstów; „Niech żyje bal, oraz w duecie z Anita Lipnicką – „Ludzkie gadanie”. W Rzeszowie występuje na festiwalu „Breakout Days”, gdzie z grupą Piotra Nalepy oprócz swoich piosenek razem z Patrycją Markowską śpiewa „Poszłabym za tobą”. Jako gość grupy Ira, w gdyńskiej Ergo Arenie, razem z Arturem Gadowskim wykonuje „Highway to hell”, a na 40-leciu grupy KOMBII w Zielonej Górze śpiewa „Znalazłam”!

Natomiast w Koszalinie otrzymuje Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin za najlepszy koncert cyklu UNPLUGGED zagrany w koszalińskim radiu. Koncert laureatki odbywa się w Darłowie na festiwalu „Media i Sztuka”. Kolejny niezapomniany i owacyjnie przyjęty występ artystki odbywa się podczas koncertu piosenek filmowych na festiwalu w Opolu, gdzie prezentuje „Meluzynę”. Finał roku Małgorzata spędza śpiewając pastorałki i kolędy w telewizyjnym koncercie TVN 24 „Kolędowanie w Bydgoszczy”. Niespodzianką jest fakt, że wokalistka pierwszy raz w historii wykonuje na żywo swój utwór z roku 1977 – „Leć kolędo, leć”. 

 

W 2017 roku pojawiają się kolejne duże trasy koncertowe m.in. „U2 symfonicznie” z Mateuszem Ziółko i Markiem Piekarczykiem m.in. z piosenkami „Where the Streets Have no Name” i „Sunday bloody sunday”, „Orkiestra Złotych Przebojów” gdzie wokalistka oprócz przeboju „Mister of America” śpiewa także „Venus” i Sex bomb”. Pojawia się także w koncertach „Symphonica 2 – Rock of Poland”. Tym razem z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej śpiewa „Szklaną pogodę” i „Taniec pingwina na szkle” oraz „Mój jest ten kawałek podłogi” i „Nikomu nie wolno się z tego śmiać” oraz razem z Damianem Ukeje – „Jezu, jak się cieszę”. Wielką niespodzianką jest także udział Małgorzaty w koncercie TVP z okazji Dnia Matki, gdzie wykonuje…  „List do matki” z repertuaru Violetty Villas oraz udział w koncercie Polskiego Radia poświęconym Irenie Jarockiej, gdzie Małgorzata śpiewa „Wymyśliłam Cię”. Dużym wydarzeniem jest także pojawienie się Małgorzaty na trasie „Męskie granie”, gdzie razem z Organkiem absolutnie fenomenalnie wykonuje „Gołębi puch”. Ten występ wciąż cieszy się niezwykłą popularnością na kanale YT. 2017 to też rok w którym wokalistka została jedną z ambasadorek akcji „Zaczytani”. I sama własnoręcznie pomalowała jedną z ławek. Tematem była „Ciotka Danuta” Jana Brzechwy. Był to jej absolutny debiut w roli „malarki”.  Pomalowane „zaczytane” ławki stoją na ulicach miast i mają zachęcać ludzi do czytania. 

W 2018 roku Małgorzata kontynuuje trasy „Symphonica 2 – Rock of Poland” oraz „U2 symfonicznie”. W marcu występuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu razem z Wandą Kwietniewską. Na koncert przyjeżdżają fani z całego kraju. Wokalistki oprócz swoich przebojów sięgają też po utwory, które śpiewały na początku swojej kariery w Lombardzie: „Śmierć dyskotece” oraz „Dworzec pełen snów”. Dwa tygodnie później umiera wieloletni menager i przyjaciel Małgorzaty – Piotr Niewiarowski. Pracowali razem 36 lat.  Od tego momentu opiekę nad artystką sprawuje Maciej Durczak i jego firma Rock House Entertainment.

W czerwcu Malgorzata występuje na festwialu w Opolu, gdzie w koncercie „2014

“Meluzyna” zostaje uznana za najpopularniejszą piosenkę filmów o panu Kleksie. Z tej okazji Małgorzata gościnnie występuje podczas gali 32. „Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!”, który odbył się w grudniu, w Poznaniu. Sylwestra Małgorzata zagrała w Poznaniu na Placu Wolności, gdzie bierze udział w koncercie piosenek Anny Jantar obok m.in. Natalii Kukulskiej, Haliny Frąckowiak i Hanny Banaszak. Śpiewa “Tylko mnie poproś do tańca”, “Nie wierz mi, nie ufaj mi” oraz “Tyle słońca w całym mieście”

W 2015 roku Małgorzata, oprócz swoich koncertów, bierze udział w trzech dużych trasach koncertowych. Pierwsza to „Tribute to Marek Jackowski” razem z m.in. Anią Wyszkoni, Piotrem Cugowskim i Maciejem Maleńczukiem. Śpiewa oczywiście „Po niebieskim niebie” oraz „Deszcz” i duet z Piotrem Cugowskim „Przychodzisz, odchodzisz” /piosenka do której napisała tekst/. Druga to „Projekt Grechuta” z grupą Plateau gdzie śpiewa m.in. „Miłość” i „Gdzieś w nas”. Trzecia to „Symphonica”, gdzie z towarzyszeniem orkiestry Filharmonia Futura, Małgorzata śpiewa rockowe hity takich kapel jak Metallica, Nirvana czy AC/DC.

W październiku 2015 na prośbę kolegów, po 20 latach, Małgorzata znów występuje  na dwóch koncertach z muzykami dawnego składu Lombardu /z przełomu lat 80 i 90/ : z Arturem Malikiem, Piotrem Zanderem, Heniem Baranem. W zastępstwie Roberta Kalickiego, który nie mógł dojechać, wystąpił młody, zdolny klawiszowiec – Adam Drzewicki. Koncerty miały miejsce w Wieliczce i Niepołomicach. 2 maja, w swoje urodziny,  śpiewa w Warszawie na koncercie telewizyjnym „Wspólnoty polskiej” gdzie prezentuje utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”.

W grudniu Małgorzata wraz z Filharonią Futura, Sylwią Lorens i Mateuszem Ziółko nagrywa pastorałkę „Symphonica na święta”. W 2015 roku Małgorzata zaangażowała się również w akcję społeczną Kampanii Przeciw Homofobii – “Ramię w ramię po równość” i jako gość specjalny wystąpiła gali akcji .

 2016 rok to rok jubileuszowy, bo Małgorzata świętuje 35-lecie kariery zawodowej. Odbywa się kilka rocznicowych koncertów. W TVP 1 pojawia się jubileuszowy program „Świat się kręci” poświęcony Małgorzacie. Wśród zaproszonych gości są m.in. Wanda Kwietniewska, Marek Dutkiewicz, Andrzej Korzyński. Oprócz kilku przebojów Małgorzata śpiewa także premierowy utwór „Siedemnaście”. Również program „Jaka to melodia” poświęca jeden odcinek jubileuszowi wokalistki. Poza tym Małgorzata bierze udział w  kolejnych koncertach z cyklu „Marek Jackowski Tribute” i „Symphonica”. Ale też coraz częściej występuje jako gość specjalny w koncertach innych wykonawców. I tak  pojawia się na niezwykłym koncercie z okazji  otwarcia Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie jest gościem grupy Hey i śpiewa hit „Moja i twoja nadzieja”. Bierze także udział, w szczecińskiej sali NOSPR, w niezwykłym telewizyjnym koncercie „Osiecka Masterclass”, gdzie  wykonuje dwa przeboje legendarnej autorki tekstów; „Niech żyje bal, oraz w duecie z Anita Lipnicką – „Ludzkie gadanie”. W Rzeszowie występuje na festiwalu „Breakout Days”, gdzie z grupą Piotra Nalepy oprócz swoich piosenek razem z Patrycją Markowską śpiewa „Poszłabym za tobą”. Jako gość grupy Ira, w gdyńskiej Ergo Arenie, razem z Arturem Gadowskim wykonuje „Highway to hell”, a na 40-leciu grupy KOMBII w Zielonej Górze śpiewa „Znalazłam”!

Natomiast w Koszalinie otrzymuje Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin za najlepszy koncert cyklu UNPLUGGED zagrany w koszalińskim radiu. Koncert laureatki odbywa się w Darłowie na festiwalu „Media i Sztuka”. Kolejny niezapomniany i owacyjnie przyjęty występ artystki odbywa się podczas koncertu piosenek filmowych na festiwalu w Opolu, gdzie prezentuje „Meluzynę”. Finał roku Małgorzata spędza śpiewając pastorałki i kolędy w telewizyjnym koncercie TVN 24 „Kolędowanie w Bydgoszczy”. Niespodzianką jest fakt, że wokalistka pierwszy raz w historii wykonuje na żywo swój utwór z roku 1977 – „Leć kolędo, leć”. 

W 2017 roku pojawiają się kolejne duże trasy koncertowe m.in. „U2 symfonicznie” z Mateuszem Ziółko i Markiem Piekarczykiem m.in. z piosenkami „Where the Streets Have no Name” i „Sunday bloody sunday”, „Orkiestra Złotych Przebojów” gdzie wokalistka oprócz przeboju „Mister of America” śpiewa także „Venus” i Sex bomb”. Pojawia się także w koncertach „Symphonica 2 – Rock of Poland”. Tym razem z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej śpiewa „Szklaną pogodę” i „Taniec pingwina na szkle” oraz „Mój jest ten kawałek podłogi” i „Nikomu nie wolno się z tego śmiać” oraz razem z Damianem Ukeje – „Jezu, jak się cieszę”. Wielką niespodzianką jest także udział Małgorzaty w koncercie TVP z okazji Dnia Matki, gdzie wykonuje…  „List do matki” z repertuaru Violetty Villas oraz udział w koncercie Polskiego Radia poświęconym Irenie Jarockiej, gdzie Małgorzata śpiewa „Wymyśliłam Cię”. Dużym wydarzeniem jest także pojawienie się Małgorzaty na trasie „Męskie granie”, gdzie razem z Organkiem absolutnie fenomenalnie wykonuje „Gołębi puch”. Ten występ wciąż cieszy się niezwykłą popularnością na kanale YT. 2017 to też rok w którym wokalistka została jedną z ambasadorek akcji „Zaczytani”. I sama własnoręcznie pomalowała jedną z ławek. Tematem była „Ciotka Danuta” Jana Brzechwy. Był to jej absolutny debiut w roli „malarki”.  Pomalowane „zaczytane” ławki stoją na ulicach miast i mają zachęcać ludzi do czytania. 

W 2018 roku Małgorzata kontynuuje trasy „Symphonica 2 – Rock of Poland” oraz „U2 symfonicznie”. W marcu występuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu razem z Wandą Kwietniewską. Na koncert przyjeżdżają fani z całego kraju. Wokalistki oprócz swoich przebojów sięgają też po utwory, które śpiewały na początku swojej kariery w Lombardzie: „Śmierć dyskotece” oraz „Dworzec pełen snów”. Dwa tygodnie później umiera wieloletni menager i przyjaciel Małgorzaty – Piotr Niewiarowski. Pracowali razem 36 lat.  Od tego momentu sprawami artystki zajmuje Rock House Entertainment.

W maju, w Bydgoszczy, odbył się jubileuszowy 10 festiwal piosenek Andrzeja Zaucha. Małgorzata występuje obok m.in. Krystyny Prońko, Kuby Badacha i Pauliny Przybysz. Retransmisja odbywa się w TVP Polonia.

Na początku czerwca Małgorzata występuje w koncercie przebojów stulecia „Piosenka ci nie da zapomnieć” gdzie wykonuje w duecie z Darią Zawiałow „Białą flagę” Republiki, oraz solo na finał – medley przebojów Perfectu. A pod koniec czerwca Małgorzata z zespołem gra finałowy koncert na Dino Top Festival w Sędziszowie Młp., który jest transmitowany przez TVP 3 Rzeszów i Radio Rzeszów.

W lipcu Małgorzata z zespołem wylatuja do Chicago, gdzie grają dwa koncerty podczas Festiwalu Wietrznego Radia w Chicago.

A w sierpniu wokalistka występuje na Top of the Top Sopot Festival TVN w koncercie „Forever Young”.  Śpiewa „Meluzynę” i „Mister of America”. Jest gorąco przyjęta przez publiczność. Na finał koncertu wraz Kasią Kowalską, Tomaszem Organkiem, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Panasewiczem z towarzyszeniem grupy Lady Pank oddaje hołd niedawno zmarłej Korze, wspólnie wykonując „Krakowski spleen”. W recenzjach można przeczytać, że  był to najważniejszy i najpiękniejszy moment całego festiwalu.

14 listopada 2019 roku ukazuje się kolejna premierowa płyta Małgorzaty Ostrowskiej zatytułowana “Na świecie nie ma pustych miejsc”. Do współpracy przy produkcji zaprasza Macieja Muraszko, który objął również funkcję aranżera i kierownika muzycznego projektu. Muraszko nadał nowym utworom Małgorzaty pięknego, akustycznego charakteru, niespotykanego dotąd w jej twórczości. Album wydaje Rock House Entertainment we współpracy z firmą Agora. Pierwszym singlem promującym płytę zostaje piosenka “Ziemia w ogniu”, do której teledysk wyreżyserował Pascal Pawliszewski. Utwór zagościł m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Na drugi singiel promujący płytę zostaje wybrana piosenka “Teraz”, która również trafia na słynną LP3. 

Małgorzata Ostrowska jest w trakcie trasy koncertowej promującej płytę “Na świecie nie ma pustych miejsc”, która jednak została przerwana przez globalną pandemię koronawirusa i zakazy dotyczące wszelkich wydarzeń artystycznych wprowadzone na terenie kraju.

W kwietniu 2020 Małgorzata wzięła udział w nagraniu piosenki “Mimo wszystko”, która powstała  za sprawą Anny Dymnej i jej Fundacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi. Słowa tego utworu napisał i podarował Annie Dymnej Wojciech Młynarski. Stroną muzyczną i produkcją utworu zajął się Mateusz Pospieszalski. W piosence oprócz Małgorzaty Ostrowskiej zaśpiewali m.in., Kayah, Anna Wyszkoni, Piotr Cugowski, Michał Szpak, Mietek Szcześniak, Adam Nowak, Janusz “Yanina” Iwański, Mateusz Pospieszalski oraz laureaci Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego od lat przez Fundację Anny Dymnej “Mimo wszystko”.

Aktualnie Małgorzata Ostrowska pracuje nad swoim kolejnym premierowym materiałem.

Kontakt

MANAGEMENT

Maciej Durczak – manager
kontakt z mediami, booking terminów
tel. +48 602 240 548
email: durczak@rockhouse.pl

Ewelina Kłodzińska – tour manager
booking terminów, szczegóły organizacyjne i techniczne
tel. +48 661 809 118
email: ewelina@rockhouse.pl

Zobacz wszystkie

Teledyski

Małgorzata Ostrowska

MAŁGORZATA OSTROWSKA – “ZADZWOŃ”

Małgorzata Ostrowska

MAŁGORZATA OSTROWSKA, JANUSZ PANASEWICZ feat. Jurassic World | Netflix

Małgorzata Ostrowska

MAŁGORZATA OSTROWSKA – “TERAZ”

Kup płytę

Dyskografia