Lady Pank Krzysztof Cugowski Myslovitz Małgorzata Ostrowska Kasia Kowalska Anna Wyszkoni Piotr Cugowski Krystian Ochman Dominik Dudek

Krzysztof Cugowski

KRZYSZTOF CUGOWSKI TO WYBITNY POLSKI MUZYK ROCKOWY. URODZIŁ SIĘ 30 MAJA 1950 ROKU W LUBLINIE I Z TYM MIASTEM ZWIĄZAŁ SIĘ NA STAŁE. OD KILKU LAT JEST OFICJALNYM AMBASADOREM LUBELSZCZYZNY. W 1969 ROKU Z KRZYSZTOFEM BROZIM I JANUSZEM PĘDZISZEM, ZAŁOŻYŁ ZESPÓŁ BUDKA SUFLERA. CHARAKTERYSTYCZNY, MOCNY GŁOS KRZYSZTOFA CUGOWSKIEGO SZYBKO ZOSTAŁ DOSTRZEŻONY. W 1974 ROKU BUDKA SUFLERA NAGRAŁA SWÓJ PIERWSZY UTWÓR, „SEN O DOLINIE” I PRZEBOJEM WDARŁA SIĘ NA RADIOWE LISTY I DO ŚWIADOMOŚCI SŁUCHACZY. NAJWIĘKSZYM SUKCESEM KOMERCYJNYM ZESPOŁU BYŁA PŁYTA „NIC NIE BOLI, TAK JAK ŻYCIE”, KTÓREJ SPRZEDAŻ PRZEKROCZYŁA MILION EGZEMPLARZY. DZIĘKI TEMU, W LISTOPADZIE 1999, ZESPÓŁ WYSTĄPIŁ W SALI CARNEGIE HALL W NOWYM JORKU.

ROK 2020 BYŁ ROKIEM PODWÓJNEGO JUBILEUSZU ARTYSTY: 50-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ I 70 URODZIN. Z TEJ OKAZJI UKAZAŁ SIĘ PODWÓJNY ALBUM PT. „50/70. MOJE NAJWAŻNIEJSZE” Z WYBOREM ULUBIONYCH UTWORÓW KRZYSZTOFA Z 50 LAT DZIAŁALNOŚCI MUZYCZNEJ, NAGRANYCH NA NOWO PRZEZ ZESPÓŁ MISTRZÓW, Z KTÓRYM WOKALISTA PRACUJE OD KILKU LAT.

W 2014 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI ZOSTAŁ ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RP KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI NADANYM ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA POLSKIEJ KULTURY I ZA OSIĄGNIĘCIA W PRACY ARTYSTYCZNEJ I TWÓRCZEJ. NATOMIAST W MAJU 2020, Z RĄK MINISTRA KULTURY, OTRZYMAŁ NAJWYŻSZE ODZNACZENIE PAŃSTWOWE W DZIEDZINIE KULTURY I SZTUKI, ZŁOTY MEDAL „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS”.

OD 2015 ROKU DO MAJA 2018 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI WSPÓŁPRACOWAŁ Z SYNAMI PIOTREM I WOJTKIEM, CZEGO EFEKTEM BYŁ NIEZWYKŁY, RODZINNY PROJEKT CUGOWSCY. ICH WSPÓLNY ALBUM PT. „ZAKLĘTY KRĄG” UZYSKAŁ STATUS ZŁOTEJ PŁYTY.

W TYM CZASIE WOKALISTA WZIĄŁ TEŻ UDZIAŁ W PROJEKCIE „DWA ŻYWIOŁY” ZE ŚWIATOWEJ SŁAWY SOPRANISTKĄ ALEKSANDRĄ KURZAK. KONCERTOWAŁ RÓWNIEŻ Z PLEJADĄ POLSKICH ARTYSTÓW W RAMACH PROJEKTU „KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ”.

OD  2017 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI NIEZMIENNIE WYSTĘPUJE I NAGRYWA W TOWARZYSTWIE ZESPOŁU MISTRZÓW ZŁOŻONYM Z WYBITNYCH INSTRUMENTALISTÓW: JACEK KRÓLIK (GITARA), CEZARY KONRAD (PERKUSJA), ROBERT KUBISZYN (GITARA BASOWA), TOMASZ KAŁWAK (INSTRUMENTY KLAWISZOWE).

Kontakt

MACIEJ DURCZAK

Manager

Kontakt z mediami, Booking

602 240 548 durczak@rockhouse.pl

ANDRZEJ “DYZIO” KRÓL

Manager

KONTAKT Z MEDIAMI, Booking, Szczegóły organizacyjne

602 605 503 dyzio@rockhouse.pl

Odwiedź oficjalną stronę artysty