Lady Pank Krzysztof Cugowski Myslovitz Małgorzata Ostrowska Kasia Kowalska Anna Wyszkoni Piotr Cugowski Krystian Ochman

Krzysztof Cugowski

KRZYSZTOF CUGOWSKI TO WYBITNY POLSKI MUZYK ROCKOWY. URODZIŁ SIĘ 30 MAJA 1950 ROKU W LUBLINIE I Z TYM MIASTEM ZWIĄZAŁ SIĘ NA STAŁE. OD KILKU LAT JEST OFICJALNYM AMBASADOREM LUBELSZCZYZNY. W 1969 ROKU Z KRZYSZTOFEM BROZIM I JANUSZEM PĘDZISZEM, ZAŁOŻYŁ ZESPÓŁ BUDKA SUFLERA. CHARAKTERYSTYCZNY, MOCNY GŁOS KRZYSZTOFA CUGOWSKIEGO SZYBKO ZOSTAŁ DOSTRZEŻONY. W 1974 ROKU BUDKA SUFLERA NAGRAŁA SWÓJ PIERWSZY UTWÓR, „SEN O DOLINIE” I PRZEBOJEM WDARŁA SIĘ NA RADIOWE LISTY I DO ŚWIADOMOŚCI SŁUCHACZY. NAJWIĘKSZYM SUKCESEM KOMERCYJNYM ZESPOŁU BYŁA PŁYTA „NIC NIE BOLI, TAK JAK ŻYCIE”, KTÓREJ SPRZEDAŻ PRZEKROCZYŁA MILION EGZEMPLARZY. DZIĘKI TEMU, W LISTOPADZIE 1999, ZESPÓŁ WYSTĄPIŁ W SALI CARNEGIE HALL W NOWYM JORKU.

ROK 2020 BYŁ ROKIEM PODWÓJNEGO JUBILEUSZU ARTYSTY: 50-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ I 70 URODZIN. Z TEJ OKAZJI UKAZAŁ SIĘ PODWÓJNY ALBUM PT. „50/70. MOJE NAJWAŻNIEJSZE” Z WYBOREM ULUBIONYCH UTWORÓW KRZYSZTOFA Z 50 LAT DZIAŁALNOŚCI MUZYCZNEJ, NAGRANYCH NA NOWO PRZEZ ZESPÓŁ MISTRZÓW, Z KTÓRYM WOKALISTA PRACUJE OD KILKU LAT.

W 2014 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI ZOSTAŁ ODZNACZONY PRZEZ PREZYDENTA RP KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI NADANYM ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA POLSKIEJ KULTURY I ZA OSIĄGNIĘCIA W PRACY ARTYSTYCZNEJ I TWÓRCZEJ. NATOMIAST W MAJU 2020, Z RĄK MINISTRA KULTURY, OTRZYMAŁ NAJWYŻSZE ODZNACZENIE PAŃSTWOWE W DZIEDZINIE KULTURY I SZTUKI, ZŁOTY MEDAL „ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS”.

OD 2015 ROKU DO MAJA 2018 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI WSPÓŁPRACOWAŁ Z SYNAMI PIOTREM I WOJTKIEM, CZEGO EFEKTEM BYŁ NIEZWYKŁY, RODZINNY PROJEKT CUGOWSCY. ICH WSPÓLNY ALBUM PT. „ZAKLĘTY KRĄG” UZYSKAŁ STATUS ZŁOTEJ PŁYTY.

W TYM CZASIE WOKALISTA WZIĄŁ TEŻ UDZIAŁ W PROJEKCIE „DWA ŻYWIOŁY” ZE ŚWIATOWEJ SŁAWY SOPRANISTKĄ ALEKSANDRĄ KURZAK. KONCERTOWAŁ RÓWNIEŻ Z PLEJADĄ POLSKICH ARTYSTÓW W RAMACH PROJEKTU „KONCERTY MUZYKI FILMOWEJ”.

OD  2017 ROKU KRZYSZTOF CUGOWSKI NIEZMIENNIE WYSTĘPUJE I NAGRYWA W TOWARZYSTWIE ZESPOŁU MISTRZÓW ZŁOŻONYM Z WYBITNYCH INSTRUMENTALISTÓW: JACEK KRÓLIK (GITARA), CEZARY KONRAD (PERKUSJA), ROBERT KUBISZYN (GITARA BASOWA), TOMASZ KAŁWAK (INSTRUMENTY KLAWISZOWE).

Kontakt

MACIEJ DURCZAK

Manager

Kontakt z mediami, Booking

602 240 548 durczak@rockhouse.pl

ANDRZEJ “DYZIO” KRÓL

Manager

KONTAKT Z MEDIAMI, Booking, Szczegóły organizacyjne

602 605 503 dyzio@rockhouse.pl

Odwiedź oficjalną stronę artysty