pl en

Social media Krzysztofa Cugowskiego

Krzysztof Cugowski

Biografia

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Lublinie. Studiował prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Założył w 1969 zespół Budka Suflera, w którym był wokalistą. W 1972 połączył siły z Romualdem Lipką z zespołu Zrzeszenie Cnót Wszelakich. Zespół nadal występował pod nazwą Budka Suflera. W 1975 znalazł się na drugim miejscu w notowaniu „Wokaliści roku” przeprowadzonego przez czasopismo „Non Stop”. W 1976 opuścił Budkę Suflera na osiem lat. W tym czasie pracował z zespołami Spisek i Cross. Do Budki Suflera powrócił w 1984.
W drugiej połowie lat 80. koncertował w USA. Budka Suflera wróciła do kraju w 1992 na nagranie płyty Cisza, która przyniosła formacji sukces artystyczny i komercyjny wystarczający do podjęcia decyzji o powrocie na stałe na polski rynek muzyczny.
Największy sukces w karierze Cugowskiego przyniosła płyta Nic nie boli, tak jak życie, której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Dzięki temu zespół w listopadzie 1999 wystąpił w sali Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Na swoim koncie ma również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka.

Po zakończeniu działalności Budki Suflera, wokalista wydał kolejny solowy krążek pt. „Przebudzenie” (2015) z muzyką Stefana Gąsieńca.

Od 2015 roku Krzysztof Cugowski koncertuje z założonym przez swoich synów, Piotra i Wojciecha, zespołem „Bracia”. 30 września tego roku w ramach niezwykłego rodzinnego projektu „Cugowscy” ukazał się wspólny krążek ojca i synów pt. „Zaklęty krąg”. Obecnie muzyczna rodzina przygotowuje się do przyszłorocznej trasy koncertowej pod szyldem „Cugowscy”, która będzie promować ich najnowsze wydawnictwo.

W 2014 został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej.

Kontakt

MANAGEMENT

Maciej Durczak – manager
kontakt z mediami
tel. +48 602 240 548
email: durczak@rockhouse.pl

Andrzej „Dyzio” Król  – tour manager
booking terminów, szczegóły organizacyjne i techniczne
tel. +48 602 605 503
email: dyzio@rockhouse.pl

Zobacz wszystkie

Teledyski

Krzysztof Cugowski

Cugowscy – „Zaklęty Krąg”

Dyskografia

CUGOWSCY – „OSTATNI RAZ”

CUGOWSCY – „ZAKLĘTY KRĄG”

KRZYSZTOF CUGOWSKI – „PRZEBUDZENIE”

KRZYSZTOF CUGOWSKI – „INTEGRALNIE”