pl en

Piotr Cugowski

Biografia

Jeden z najlepszych polskich wokalistów. Pochodzi z Lublina, z muzycznej rodziny.

Wraz ze swoim bratem Wojtkiem stoją na czele zespołu Bracia – jednej z najbardziej cenionych formacji rockowych w Polsce. Od ponad 15 lat z sukcesami działają na polskiej scenie muzycznej. Bracia mają w dorobku cztery albumy. Najnowszy z nich, “Zmienić zdarzeń bieg”, uzyskał status Platynowej Płyty.

Piotr Cugowski regularnie nagrywa i występuje z plejadą artystów w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Współpracował m.in. z legendarnym współzałożycielem zespołu Deep Purple, Jonem Lordem oraz z całą czołówką polskiej sceny muzycznej. Zdobył grand prix Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena “Jednego serca”. Piotr Cugowski ma również na swoim koncie tytułowe piosenki do filmów “Syberiada polska” oraz “Miasto 44”.

Najnowszy projekt muzyczny Piotra i Wojtka Cugowskich, to zespół Cugowscy stworzony wraz z ojcem, Krzysztofem Cugowskim. Ich wspólne dzieło czyli płyta pt. “Zaklęty krąg” ukazała się na rynku 30 września 2016 r. Ta solidna dawka przebojowego grania z rockowymi korzeniami jest bez wątpienia jedną z najciekawszych i najważniejszych płyt ubiegłego roku. Obecnie zespół Cugowscy przygotowuje się do trasy koncertowej „Zaklęty krąg”, promującej płytę.

Kontakt

MANAGEMENT

Maciej Durczak – manager
kontakt z mediami, booking terminów
tel. +48 602 240 548
email: durczak@rockhouse.pl

Paweł Prochota  – tour manager
booking terminów, szczegóły organizacyjne i techniczne
tel. +48 697 887 447
e-mail: pawel@rockhouse.pl

Zobacz wszystkie

Teledyski

Piotr Cugowski

PIOTR CUGOWSKI – KTO NIE KOCHAŁ

Dyskografia